دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 182289
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
مردم شریف ایران با رای قاطع خود به دکتر احمدی نژاد به اشرافی گری نه گفتند.

محمدعلی روشن دبیرکل ائتلاف سراسری رسانه های حامی دکتراحمدی نژاد در گفتگو باخبرنگار ما بابیان اینکه 22 خرداد 88 تداعی کننده 22 بهمن 57 بود وملت شریف ایران حماسه ای بسیارزیبارا در تاریخ ثبت کردند افزود: موفقیت وپیروزی دکتراحمدی نژاد در حقیقت موفقیت وپیروزی ملت ایران است که با این نتیجه خدمتگزارصادق وپاک خود را برای برداشتن قدمهای بلندتر ومحکمتر درمبارزه بافساد وبی عدالتی حمایت کردند.

وی افزود : از اتفاقاتی که در روزهای اخیر شاهد بودیم حضور حداکثری مردم در عرصه انتخابات دهم کاملا محرز و انتخاب مجدد جناب آقای احمدی نژاد نیز به یقین رسیده بود اما بدخواهان ملت ایران و آنهایی که دستشان از بیت المال ومنافع عمومی کوتاه شده بود نمی توانستند این واقعیت را بپذیرند و با سوء استفاده از هیجانات جوانی عده ای از فرزندان نیک سرشت این مرز وبوم که اغلب به سن رای هم نرسیده بودند وبا طرح شعارهایی خارج از حوزه اخلاق درتخریب شخصیت مظلوم رئیس جمهوری عزیز دکتراحمدی نژاد تلاش داشتند اما به لطف الهی همواره غلبه حق رادرتاریخ باید شاهدباشیم .

دبیر کل ائتلاف سراسری رسانه های حامی دکتراحمدی نژاد با تبریک این انتخاب به ریاست جمهوری وملت ایران افزود: با شناختی که از دکتر احمدی نژاد وجود دارد بدون شک آقای احمدی نژاد قوی تر از گذشته در مسیر اعتلاء و سربلندی کشور عزیزمان قدم برخواهد داشت و بدون واهمه در امتداد تفکر مهدوی به عدالت گستری اهتمام خواهد داشت تا زمینه هائی برای ظهور زیبای منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) فراهم نماید.

این فعال سیاسی تصریح کرد: نتیجه ای که ملت شریف ایران در این انتخابات رقم زدند گویای این است که ملت بزرگ ایران همواره مخالف اشرافی گری ، دخالت همه جانبه اجانب وبیگانگان در امور داخلی نظیر کمک مالی ورسانه ای به تغییر مسیر انتخابات ، چپاول ودزدی ، غارت بیت المال ، اتهام زنی و شایعه پراکنی علیه خدمتگزاران خود بوده وهروقت که به صلاح بدانند با حضور قوی وآگاهانه خویش در صحنه پاسخ لازم را به دشمنان ملت خواهند داد.

روشن گفت: این مهم هم باید اذعان شود که هوشمندی و تدبیر مقام معظم رهبری در خلق این حماسه عظیم و بیاد ماندنی فوق العاده موثربود.

وی افزود: آراء میلیونی ملت ما در 22 خرداد 88 به دکتر احمدی نژاد ثابت کرد که مردم ما به دنبال معنویات بوده واز اقدامات زشت و زننده ای که توسط رقبا در انتخابات شاهد بودیم به شدت متنفر است.
منبع:
دوشنبه بیست و پنجم 3 1388

جو ناامیدی در اسرائیل: چه موسوی برنده شود چه احمدی نژاد ، چیزی گیرمان نمی آید
در حالی که همه این مسائل اقتصادی و اجتماعی از نظر مردم ایران اهمیت دارد اما اسرائیل توجهی به قیمت نان و گوشت در ایران ندارد بلکه تمرکز این رژیم بر آینده برنامه هسته ای و موشکی تهران معطوف است.
عصر ایران- همزمان با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران ، روزنامه اسرائیلی جروزالم پست در گزارشی از نومیدی مقامات اسرائیل نسبت به تحقق اهداف این رژیم در نتیجه انتخابات ایران خبر داد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com) این روزنامه اسرائیلی نوشت: "در حالی که بیش از 46 میلیون ایرانی واجد شرایط رای دادن روز جمعه رئیس جمهور جدید خود را برمی گزینند ، شماری از مقامات ارشد دفاعی اسرائیل تاکید دارند که نتیجه این انتخابات بعید است هرگونه تاثیری بر روی حرکت هسته ای ایران داشته باشد."

براساس این گزارش مقامات اسرائیل معتقدند: "چه احمدی نژاد پیروز انتخابات باشد و چه میرحسین موسوی، این اجماع در بین مقامات دفاعی اسرائیل وجود دارد که سانتریفیوژهای تاسیسات هسته ای نطنز بدون وفقه به چرخیدن و غنی سازی اورانیوم ادامه خواهند داد."

جروزالم پست می نویسد: "برخلاف بحث اسرائیل که تمرکز آن در مورد انتخابات ایران بر روی برنامه هسته ای این کشور است و ظاهراً این انتخابات چیزی عاید آن نمی کند، از نظر داخلی ، انتخابات ایران بر محورهای اقتصادی از جمله رشد بیکاری و تورم متمرکز شده است. به عبارت دیگر بحث اصلی بر روی مسائل اقتصادی است و کاندیداها در خصوص موضوع هسته ای کشور هم نظرند."

جروزالم پست به نقل از مقامات دفاعی می نویسد: "در حالی که همه این مسائل اقتصادی و اجتماعی از نظر مردم ایران اهمیت دارد اما اسرائیل توجهی به قیمت نان و گوشت در ایران ندارد بلکه تمرکز این رژیم بر آینده برنامه هسته ای و موشکی تهران معطوف است."


عمده نگرانی اسرائیل این است که گفت و گوی احتمالی اوباما با ایران پس از انتخابات منجر به توافقی شود که به موجب آن تهران اجازه یابد انرژی هسته ای را برای مقاصد صلح آمیز توسعه دهد.

منبع:

http://www.entiran.ir

شنبه بیست و سوم 3 1388
گناباد، مشهد- مدیر مسوول مجله پرتو سخن گفت: برخلاف ادعای دشمنان که انتخابات ایران را به اصطلاح غیر دمکراتیک معرفی می‌کنند، حساسیت آنها نسبت به انتخابات نشانه جدی بودن آن است.

محمد دهقان شنبه شب در مصلای شهر گناباد افزود :نزدیک به یک سال است که بحثهای انتخاباتی در ایران و خارج شروع شده و این نشان‌دهنده دو موضوع بسیار مهم است یکی آن که این انتخابات در ایران فرمایشی نیست و دیگر اینکه هم برای ما و دشمن از اهمیت خاصی برخوردارست.

وی ادامه داد: انتخابات فرمایشی زیادی در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و چون رقابت جدی در آن وجود ندارد حتی یک روز هم در رسانه‌های دنیا مطرح نمی شود ولی در ایران از چندی ماه قبل در خارج پول خرج می‌کنند که به کی رای بدهید و به کی رای ندهید و در عین حال با پررویی می‌گویند انتخابات در ایران سالم نیست اگر سالم نیست چرا حساسید چرا از ماهها قبل به تفسیر در مورد انتخابات ایران می‌پردازید.

وی در ارتباط با اهمیت انتخابات برای دشمن گفت: همین بوش رییس جمهوری قبلی آمریکا راجع به انتخابات ایران اظهار نظر کرد و با بلاهت و نادانی گفت که به کی رای بدهید و به کی رای ندهید.

او افزود: به گفته بسیاری از کارشناسان تاریخ آمریکا، کودن‌ترین و نادان ترین رییس جمهور تاریخ آمریکا بوش بود چرا که گاهی اوقات با نادانی حرفهایی می‌زد که همه نقشه دشمن را برملا می‌ساخت.

دهقان گفت:حتی فریاد داخلی‌ها هم که بعضی از آنها سر وسر پنهانی با آمریکا دارند در آمد که نمی‌خواهد از ما طرفداری کنی مردم می‌فهمند که ما آمریکایی هستیم و تو کار مارا خراب می‌کنی چون تو می‌گویی مردم رای نمی دهند، بابا نگو به نفع ما نیست دفاع تو از ما به نفع کسانی است که پای ارزشهای انقلاب ایستاده اند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب هم فرمودند این گروههای مورد حمایت آمریکا چه کرده‌اند که آمریکا از آنها حمایت می‌کند.

او ادامه داد: شیمون پرز که خون هزاران فلسطینی را بر زمین ریخته است در مورد انتخابات ایران اظهار نظر می‌کند و می‌گوید به کی رای بدهید البته این باعث خوشحالی است چرا که مردم می‌فهمند که باید به چه کسی رای بدهند، اما با عث تاسف است که در داخل عده‌ای به گونه‌ای عمل می‌کنند که اسراییل مدافع آنها می‌شود.

دهقان گفت: رادیو بی‌بی‌سی و آمریکا و روزنامه‌های آمریکایی و اسراییلی را بخوانید می‌بینید که به چه سمت و سویی جهت می‌دهند و به مردم القا می کنند که به کی رای بدهید و به کی رای ندهید.

وی، به دلیل دفاع این روزنامه‌ها از طیف خاصی در ایران اشاره کرد و گفت:
دلیل این حمایت روشن است، این افراد در گذشته آمدند و با یک سری فریب و دروغ رای مردم را گرفتند و در مقابل ارزشها ایستادند و باید این گونه اظهارنظرها از خارج نسبت به آنها بشود.

وی ادامه داد: من تکرار می‌کنم بعضی‌ها تحت عنوان اصلاح طلب چنان به ارزشهای انقلاب تاختند که دل امام زمان (عج) را پر خون نمودند و ما باید این بار مواظب باشیم که به کی رای می‌دهیم و به کی رای نمی‌دهیم .

او با یاد آوری تخریبهایی که نسبت به دولت می‌شود، گفت: اینها با عملکرد اقتصادی دولت خلاف واقع برخورد می‌کنند، آمار غلط می‌دهند، دشمن را شاد می کنند شبهاتی مطرح می‌کنند که همه آنها پاسخ دارد و بعضی هم آن قدر مفتضح است که نیاز به پاسخ ندارد آنها آنقدر بی‌انصافی کردند که حتی ناله رهبر معظم انقلاب هم درآمد به طوری که فرمودند من از این دولت حمایت خاص می کنم چرا که پای ارزشها ایستاده است و به دنبال رونق بخشیدن به ارزشهای انقلاب است.

دهقان با اشاره به سفرهای استانی دولت نهم اظهارداشت: این بی‌انصافها دایم سفرهای پر خیر و بر کت رییس جمهور را می‌کوبند، کسی نیست به اینها بگوید شما که دم از مردم می‌زنید چرا با این سفرها مخالفت می‌کنید و اگر این سفرها مفید نیست چرا اینقدر مورد حمایت مردم واقع شده است.

وی در خصوص اجرا نشدن بعضی از پروژه‌ها در سفرهای استانی گفت: اینها دم به دم می‌گویند که پروژه‌ها اجرا نمی‌شود، اگر پنجاه درصد از پروژه‌ها هم اجرا شود مگر مفید نیست مگر دستگیری از روستاهای دور افتاده در راستای اجرای عدالت چیز بدی است.

دهقان با انتقاد شدید از منتقدین دولت گفت: اینها کسانی هستند تحت عنوان اصلاحات و با ادعای خط امام ارزشها را ازبین بردند.

وی افزود: یکی از مغزهای متفکر این آقایان نوشت روابط دختر و پسر نامحرم نامشروع است اما نباید ممنوع شود، اینها در آرشیو روزنامه‌ها موجود است.

وی ادامه داد: برادر رییس جمهور وقت هم گفت مردم حق دارند امام زمان را هم استیضاح کنند کتابها از این گونه سخنان درست شده است و مردم هم برای همین اینها را کنار زدند و حالا این مطرودین مردم دارند دولت مظلوم احمدی نژاد را می‌کوبند .

وی گفت: رییس رژیم صهیونیستی در آفریقای جنوبی گفت خبرهایی از ایران می رسد که اصلاحات رو به ضعف می‌رود و وقتی دشمن خونخوار اینگونه نگران حال اصلاحات در ایران است ملت باید به قول حضرت امام مواظب باشند تا در دام آنها نیفتد.

دهقان افزود: چندی قبل یکی از این روزنامه‌ها نوشت که این دولت که داعیه اصول گرایی و مبارزه با اسراییل دارد چرا پرتقال اسراییلی وارد نموده است همین امروز آقای احمدی نژاد با خبرنگاران درددل نمود و معلوم شد که عده ای پرتقالهای چینی را در انبار مهر کشور اسراییل می‌زدند و بعد هم ناله می کردند که چرا پرتقال اسراییلی وارد می‌کنید.

وی ادامه داد:شما اگر از خدا نمی‌ترسید لا اقل از مردم حیا کنید.

او گفت: پارسال در استان سمنان عده‌ای کامیون، کامیون پرتقال و تخم مرغ خریده بودند و گذاشتند زیر خاک تا معدوم شود تا گرانی به وجود بیاید و بعد هم داد بزنند که آی گرانی، گرانی.

وی افزود: چرا کاری می‌کنید که آمریکا برای شما کف بزند، چرا طاقت دیدن موفقیت دولت را ندارید، از خدا حیا نمی‌کنید، لااقل از مردم حیا کنید و ملی گرا باشید.

وی با اشاره به اولویت مشکلات معیشتی مردم گفت: یکی از مسوولان در دولت قبلی گفت تمام نظر سنجی‌ها نشان می‌دهد که دغدغه مردم بیشتر بیکاری و مسایل اقتصادی است اما ما آمده‌ایم برای توسعه سیاسی این یعنی نظر مردم کشک کشک است.

وی ادامه داد: شما همین امروز در خیابانهای گناباد بگردید بببینید مردم مشکل شان چیست اقتصاد است یا سیاست؟.

او به نقل قولی از دکتر احمدی نژاد اشاره کرد و گفت: روزی آقای احمدی نژاد به یکی از نزدیکانش گفته است آنقدر در رابطه با مساله هسته‌ای در داخل به من فشار آوردند که استکبارجهانی با این قدرت مقابله نکرده است.

وی افزود: من نه روزی خور دولت هستم و نه در جامعه مسوولیتی بر دوش من است، اما همه ما بین خود و خدا مسوول هستیم من نمی‌گویم احمدی نژاد معصوم است ولی مظلوم است.

وی ادامه داد: احمدی نژاد به نقل بعضی از نزدیکانش گاهی تا ‪ ۲۰‬ساعت در شبانه روز کار می‌کند.

وی گفت:دفاع از ارزشها و مراقبت از بیت المال و مبارزه با فساد در دستور کار این دولت قرار دارد و برای همین است که مورد حمله واقع می‌شود.

دهقان در ادامه به پرسشهای حاضران جواب گفت و در پاسخ سووال فردی که پرسید آیا اقای احمدی نژاد طرحی برای مهار شتاب زدگی و جبران اشتباهاتی که منجر به تورم شد دارد، گفت: نمی‌دانم منظور از شتاب زدگی چیست اما می دانم برای همین طرح هدف مند کردن یارانه‌ها هزاران ساعت کار کارشناسی شده است البته نمی‌گویم اشتباهاتی در دولت نبوده است اما این اشتباهات بزرگ نمایی شده است.

وی با اشاره به تورم هم گفت: تورم عوامل مختلفی دارد بعضی از این دلایل جهانی است که به افزایش قیمت نفت بر می‌گردد وقتی در خود تایلند که تولید کننده برنج است قیمت ان تا سه ونیم برابر بالا می‌رود شما انتظار دارید در ایران محصول برنج گران نشود.

وی ادامه داد: طرحهای عمرانی نیز بصورت موقتی تورم ایجاد می‌کنند که در نهایت به نفع مردم است.

دهقان گفت: از سال ‪ ۷۹‬در کشور ‪ ۱۴۳‬هزار طر ح عمرانی به اجرا در امده که صد هزاران مورد مربوط به همین دولت است، پالایشگاه زدن و اجرا کردن بسیاری زیر ساختها پول خور است و نقدینگی را در کشور بالا می‌برد اما در عوض با توسعه ورشد اقتصاد این تورم برای همیشه کنترل می‌شود در صورتیکه اگر برای بنیانهای اقتصادی سرمایه‌گذاری نشود تورم همیشگی خواهد بود، البته دشمنان داخلی که با مردم سر جنگ دارند از این موضوع سو ء اسفاده می‌کنندو هوار می‌کشند که تورم است و چنین است و چنان.

وی گفت: چندی قبل شنیدید که قضیه گرانی مسکن لو رفت به این ترتیب که عده ای رفتند یک تریلیون و دویست میلیارد تومان خانه خریدند و یک دفعه قیمت مسکن به صورت جهشی بالا رفت اینها از هر طرف که بتوانند به دولت ضربه می زنند.

وی افزود: این افراد در تهران جلسه گرفتند و گفتند اگر دولت احمدی نژاد در حل مشکلات مردم موفق شود ما تا ‪ ۲۵‬سال نخواهیم توانست رای مردم را جمع کنیم ما باید کاری کنیم که تورم حل نشود.

وی گفت: بابا از خدا نمی‌ترسید از مردم بترسید شما مثل کسی هستید که دزدی کرده بود و خودش میان جمعیت داد می‌زد که آی دزد را بگیرید دزد خود تو هستی.

وی افزود: روزی بچه‌ای در دست کسی گریه می‌کرد و آن فرد می‌خواست با ناز و نوازش و تهدید او را ساکت کند شخصی به وی گفت این بچه از تو می‌ترسد او را رها کن ساکت می‌شود، اگر شما هم دست از سر این دولت مظلوم بردارید این دولت در رسیدگی به کار مردم موفق می‌شود .

وی ادامه داد: ما در زمان آقای رفسنجانی تورم ‪ ۴۹.۵‬درصد را هم تجربه کردیم البته دولت سیاستهایی دارد که الان به سرعت تورم را پایین می‌آورد.

او در خصوص پرسشی درباره قدرت خرید مردم گفت: دولت با افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت و همچنین کمک به روستاییان قدرت خرید را بالا برده است در دوره این دولت ‪۲۰‬میلیون روستایی بیمه شدند.

وی در خصوص قضیه سیب زمینی نیز گفت: تولید سیب زمینی امسال بسیار بالا بوده است به طوری که حتی انبارهای دولت نیز جا برای نگهداری این محصول نداشت و دولت هم برای اینکه کشاورز ورشکست نشود اقدام به خرید و بین محرومین تقسیم کرده است مگر این کار بد است باید آن را در دریا ریخت.

دهقان در پاسخ به سووالی مبنی بر علت معرفی نکردن مفسدان اقتصادی توسط احمدی نژاد گفت: متاسفانه در این مورد کارشکنی فراوانی می‌شود و کسانی که قدرت هم دارند رییس جمهور را اذیت می‌کنند اما رییس جمهور با این وضعیت هم جلو خیلی از مفاسد را گرفت.

وی افزود: شخصی در دولت قبل به عنوان مشاور ماهی یک میلیون و دویست هزار تومان می‌گرفت که حتی سر کار خود هم حاضر نمی‌شد در این دولت حقوقش قطع شد و حالا هم هوار می‌کشد و جای تعجب هم ندارد.

 

منبع:

http://www2.irna.ir

پنج شنبه جهاردهم 3 1388

 

دشمنان نظام سعی بر مسموم کردن فضای انتخابات را دارند

خبرگزاری فارس: مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: به دلیل اهمیت حضور و مشارکت مردم، دشمنان نظام معمولا در زمان برگزاری انتخابات سعی در تخدیر اذهان و مسموم کردن فضای حاکم بر انتخابات می‌کنند تا از این طریق در اراده مصمم مردم خلل به وجود بیاورند.

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، این مرکز مشارکت در دهمین انتخابات ریاست‌جمهوری و بایسته‌های امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران را بررسی کرد.

دفتر مطالعات سیاسی این مرکز با اشاره به اینکه مشارکت افزای در انتخابات یکی از نمادهای مردم‌‌سالاری دینی، تحقق جامعه مدنی، توسعه سیاسی و مقبولیت‌سنجی تصمیم‌های استراتژیک نظام به شمار می‌رود، افزود: در مقابل مشارکت زدایی در فرایند دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری یکی از اهداف تهاجم نرم دشمنان برای تداعی وجود انسداد سیاسی در جمهوری اسلامی است تا بتوانند پنانسیل وقوع بحران‌های سیاسی و امنیتی را فراهم کنند.

مرکز پژوهش‌ها با بیان این مطلب که کم‌توجهی به ترفندهای مخالفان نظام برای مشارکت زدایی در فرایند انتخابات می‌تواند به تضعیف مقبولیت ساختارهای حاکمیتی و ظهور بحران مشروعیت منجر شود به ویژه اینکه بحران مشروعیت ارتباط تنگاتنگی با سایر بحران‌ها از جمله بحران‌های هویت، نفوذ، مشارکت و توزیع دارد تصریح کرد: کار بست تمهیدات پیش دستانه برای جلوگیری از وقوع بحران مشروعیت می‌تواند پتانسیل وقوع سایر بحران‌ها را نیز تضعیف کند.

مرکز پژوهش‌ها در بخش دیگری از این اظهارنظر می‌افزاید: حاکم شدن فضای تخریب در رقابت‌های انتخاباتی به دلیل بدبین‌سازی جامعه به بخشی از حاکمیت می‌تواند زمینه وقوع بحران مشروعیت زیر سیستمی را به وجود آورد و در شرایطی که نظام به ثبات فکری و رویه‌ای کارگزاران نظام به ویژه در موضوع‌های حساسی نیاز دارد این تخریب‌ها می‌تواند چالش‌هایی را در فرایند تصمیم‌گیری‌های استراتژیک نیز ایجاد کند.

در پایان این مطلب آمده است: ظرفیت‌سازی انتخاباتی یکی از روش‌های اقتدار افزایی در سیاست‌های کلان راهبردی است با توجه به حضور قدرت‌های فرا منطقه‌ای در حلقه‌های پیرامونی جمهوری اسلامی ایران تمرکز سنتی دمکرات‌ها بر مقوله تهدیدات نرم، تلاش قدرت‌های برون سیستمی برای ایجاد و تقویت بحران مشروعیت و بستر‌سازی برای ایجاد شکاف میان جامعه و حاکمیت و تضعیف پشتوانه ملی سیاست‌های راهبردی نظام از دلایلی هستند که ضرورت نگاه راهبردی متولیان امر برای حضور حداکثری مردم در همین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را پر رنگ‌تر می‌کند.

 

*بررسی نقش و جایگاه مشارکت سیاسی در سیاست‌گذاریهای داخلی و خارجی

 

مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی نقش و جایگاه مشارکت سیاسی در سیاستگذاری‌های داخلی و خارجی را بررسی کرد.

دفتر مطالعات سیاسی این مرکز با بیان این مطلب که نظام سیاسی بعد از انقلاب در ایران بر دو پایه جمهوری و اسلامیت بنا شد، افزود: اگر وجه اسلامیت این نظام را از سایر نظام‌های سیاسی جهان متمایز می‌سازد؛ اما نقطه تلاقی آن با نظام‌های دمکراسی و جمهوریت نظام است. جمهوری اسلامی با تاکید بر مشارکت مردم در حوزه‌های مختلف مردمی بودن خویش را به اثبات رسانده است، حضور و مشارکت مردم در انتخابات دستاوردهای قابل توجهی را در بردار و به دلیل اهمیت این موضوع دشمنان نظام معمولا در زمان برگزاری انتخابات سعی در تخدیر اذهان و مسموم کردن فضای حاکم بر انتخابات می‌کنند تا از این طریق در اراده مصمم مردم خللی به وجود بیاورند.

این گزارش می‌افزایند: مشارکت واقعی در انتخابات در مقاطع مختلف تاریخ انقلاب اسلامی نقش حیاتی در تحولات سیاسی کشور داشته و مهمترین سازوکار مشارکت توده‌های سیاسی نیز بوده است از این رو انتخابات بستری برای رقابت و چالش‌های جناحی و گروهی، ابزاری برای بیان تقاضا و روشن کردن مواضع افراد و نیز زمینه‌ای برای برخورد نهادهای درگیر نظام سیاسی در امر انتخابات است و حضور در انتخابات یکی از شاخص‌هایی است که نماد مشارکت سیاسی به عنوان پدیده‌ای جدید در نظام‌های سیاسی معاصر نقطه تلاقی جامعه و حکومت به شمار می‌رود.

در پایان این گزارش آمده است: شاید مهمترین دستاورد خارجی شرکت گسترده مردم در انتخابات افزایش اقتدار ملی و مهمترین نتیجه داخلی آن افزایش مشروعیت و مقبولیت نظام سیاسی حاکم باشد که در اینجا توجه به یک نکته مهم نیز قابل توجه است و آن این که شرکت مردم در انتخابات در نظامی که 30 سال از عمر با آن گذشته و در این مدت هر سال یک انتخابات با شکوه برگزار کرده است، یک شاهد برای مشروعیت و مقبولیت نظام به شمار می‌رود.

 

منبع:

http://www.farsnews.com

سه شنبه پنجم 3 1388

سوء استفاده رسانه های غربی از اظهارات نامزدهای انتخاباتی ایران

 

بسیاری از رسانه های غربی از صحبت های نامزدهای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری ایران به نفع سیاست دولتهای مطبوع خود استفاده می کنند.

 

به گزارش سرویس بین الملل برنا، روزنامه "لو فیگارو" نیز همچون بسیاری از روزنامه ها و رسانه های غربی این روز ها بخش هایی از صفحات خود را به دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران اختصاص داده و سعی کرده با موشکافی در سخنان نامزدهای انتخاباتی ایران، نه تنها به نفع سیاستهای غرب بهره برداری کند، بلکه کوشیده تا از این سخنان جهت ایجاد تفرقه و جدایی میان گروهای سیاسی در ایران سوء استفاده نماید.

فیگارو در شماره روز گذشته خود در گزارشی ضمن اشاره به سخنان "مهدی کروبی" دبیرکل حزب اعتماد ملی و نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران نوشت: "مهدی کروبی" یکی از منتقدان "محمود احمدی نژاد" رییس جمهور فعلی ایران است. بر این اساس کروبی بارها طی سخنانش سیاست های "احمدی نژاد" را اشتباه خوانده و معتقد است که وی موجب دور شدن ایران از صحنه بین الملل شده است.

گزارش نویس این روزنامه فرانسوی سخنان ضد نژاد پرستی دکتر "محمود احمدی نژاد" در کنفرانس دوربان 2 را محور انتقادهای کروبی دانسته و نوشته است: کروبی سخنان "محمود احمدی نژاد" در خصوص دشمنی با اسرائیل را رد می کند. در ادامه این گزارش، ضمن اشاره به نزدیک شدن به 12 ژوئن، روز برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، این روز را برای مردم ایران سرنوشت ساز خوانده است.

این درحالی است که روزنامه مذکور پیش از این نیز ضمن اشاره به سیاست های دکتر "محمود احمدی نژاد" و حضور دیگر نامزدهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران رقبای اصلی این دوره انتخابات کشورمان را محمود احمدی نژاد"، "میر حسین موسوی" نخست وزیر پیشین ایران و "مهدی کروبی" دبیر کل حزب اعتماد ملی دانسته است.

این روزنامه همچنین ضمن اشاره به محبوبیت رییس جمهور ایران در میان مردم نوشت: حمایت "محمود احمدی نژاد" از قشر بی بضاعت موجب شده است که وی در میان اکثر مردم ایران محبوبیت زیادی بدست آورد.

 

 

انتهای خبر // شبکه خبری برنا//148 - 109 - 51//www.BornaNews.ir

شنبه دوم 3 1388
X