دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 182294
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

بسم الله الرحمن الرحیم

ملت عزیز ایران!

مردان و زنان آگاه و شجاع و زمان‌شناس!

سلام خدا بر شما که شایستگی خود را برای دریافت سلام و رحمت الهی به اثبات رساندید. جمعه‌ی حماسی شما،‌ حادثه‌ئی خیره‌کننده و بی‌همتا بود که در آن، رشد سیاسی و چهره‌ی مصمّم انقلابی و توان و ظرفیت مدنی ملت ایران، در نمائی زیبا و پرشکوه در برابر چشم جهانیان به نمایش درآمد.

اقتدار و عزتی که شما با آرامش و متانت و کمالِ خود در تاریخ کشور به ثبت رساندید، و اراده‌ی خلل‌ناپذیری که در میان آتشبار جنگ‌روانی دشمنان، با حضور در این عرصه‌ی تعیین‌کننده نشان دادید، از چنان اهمیتی برخوردار است که با هیچ بیان معمولی و متعارفی نمی توان آن را توصیف کرد. تنها می توان گفت که ملت ایران توانسته است همچنان موجبات رحمت الهی را در خود حفظ کند و دست قدرت خداوند را در حمایت از پیشرفت و تعالی این کشور، بالای سر خود نگاه دارد.

انتخابات 22خرداد، با هنرنمائی ملت ایران، نصاب تازه‌ئی در سلسله‌ی طولانی انتخابهای ملّی پدید آورد. مشارکت بیش‌از هشتاد درصدی مردم در پای صندوقها و رأی بیست‌وچهار میلیونی به رئیس جمهور منتخب، یک جشن واقعی است که به حول و قوه‌ی الهی، خواهد توانست پیشرفت و اعتلای کشور و امنیت ملی و شور و نشاط پایدار را تضمین کند. دیروز شما توانستید ثابت کنید که ایران به برکت شعارها و ارزشهای انقلاب اسلامی، در برابر تهاجم سیاسی و روانی از چنان مصونیت و صلابتی برخوردار است که با گذشت سی‌سال از آغاز مردمسالاری دینی در این کشور،‌ از همیشه تازه نفس‌تر و سرزِنده‌تر در صحنه حاضر گشته و دوستان و دشمنان را به ادامه‌ی راه روشن خود مطمئن می‌سازد.

اینجانب با فروتنی در برابر عزم و ایمان شما مردم عزیز، این موفقیت بزرگ را به حضرت ولیّ‌الله‌الاعظم روحی‌فداه و به روح امام بزرگوار و به یکایک آحاد ملت تبریک عرض میکنم و همگان را به قدردانی از این لطف الهی و شکرگزاری در برابر پروردگار حکیم و علیم توصیه می‌نمایم.

گمان بر این است که دشمنان بخواهند با گونه‌هائی از تحریکات بدخواهانه، شیرینی این رویداد را از کام ملت بزدایند. به همه‌ آحاد مردم و بویژه جوانان عزیز که سرزنده‌ترین نقش‌آفرینان این حادثه‌ی شورانگیز بودند، توصیه می‌کنم که کاملاً هشیار باشند. همواره باید شنبه‌ی پس‌از انتخابات، روز مهربانی و بردباری باشد. چه طرفداران نامزد منتخب و چه هواداران دیگر نامزدهای محترم،‌ از هرگونه رفتار و گفتار تحریک‌آمیز و بدگمانانه پرهیز کنند. رئیس جمهور منتخب و محترم، رئیس جمهور همه‌ی ملت ایران است و همه و از جمله رقیبان دیروز باید یکپارچه از او حمایت و به او کمک کنند. بی شک این نیز امتحانی الهی است که موفقیت در آن خواهد توانست رحمت خداوند متعال را جلب کند.

وظیفه‌ی خود میدانم از همه‌ی کسانی که در خلق این حادثه‌ی بزرگ نقش آفریدند صمیمانه سپاسگزاری کنم: از نامزدهای محترم که با مطرح ساختن نقطه‌نظرهای سیاسی و اقتصادی و با سخن و رفتار خود، دارندگان سلایق گوناگون اجتماعی و سیاسی را به صحنه آوردند، از نخبگان و برگزیدگانی که مخاطبان خود را به حضور در این آزمون بزرگ دعوت کردند؛ از مراجع عظام و علمای اعلام و فرزانگان دانشگاهی و شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی؛ از رسانه‌ی ملی و مدیران و طراحان و مجریان و هنرمندان صداوسیما که نو‌آ‌وری‌های تحسین‌برانگیز آنان نقش تعیین‌کننده‌ئی در این حادثه‌ی فراموش‌نشدنی داشت؛ از وزارت کشور و شورای محترم نگهبان که با اخلاص و امانتداری کامل به وظیفه‌ی خطیر خود صادقانه و سخت‌کوشانه عمل کردند؛ از نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای حافظ امنیت، که فضای سالم و باز و آرام را برای مردم تأمین نمودند، و سرانجام و بیش‌از همه، از یکایک رأی‌دهندگان که برای خود و کشورشان آبرو و ثبات و امنیت فراهم آوردند.

بار دیگر با تضرع و ابتهال، خدای عزیز و قدیر را از اعماق جان، سپاس گفته هدایت و رحمتش را برای این ملت و این بنده‌ی ناتوان مسألت میکنم و با سلام به حضرت ولی‌ّ الله‌الاعظم‌ روحی‌فداه به دعا و رعایت و حمایت آن صاحب اصلی این کشور دل می‌بندم و به روح امام راحل و ارواح طیبه‌ی شهیدان عزیز درود میفرستم.

والسلام علیکم و رحمةالله

سیّدعلی خامنه‌ای

23/خرداد/1388

دسته ها : اطلاعیه ها
يکشنبه بیست و چهارم 3 1388

معاون اجرایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از واگذاری 22 فروند بالگرد هوانیروز ارتش به ستاد انتخابات کشور در 14 استان به منظور همکاری در امر برگزاری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
به گزارش واحد مرکزی خبر ، امیر سرتیپ محمد محمودی همچنین آمادگی ارتش را برای واگذاری هواپیماهای ترابری و شناورهای سطحی در آبهای شمالی و جنوبی کشور اعلام کرد و افزود: این اقدامات در راستای جابجایی صندوق های سیار، ناظران  و مسئولان انتخاباتی در مناطق صعب العبور، کوهستانی و عشایری در 14 استان صورت می پذیرد.
وی حضور دفتر نمایندگی ارتش در ستاد انتخابات کشور، استانداری و فرمانداری تهران را از 48 ساعت گذشته باهدف هماهنگی در امر پشتیبانی از انتخاباتی سالم و شرکت حداکثری مردم اعلام کرد.

منبع:

http://beta.iribnews.ir

دسته ها : اطلاعیه ها
جمعه بیست و دوم 3 1388

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در اطلاعیه شماره 2، آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌های مردمی اعلام کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی شورای نگهبان، متن اطلاعیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با توجه به اهمیت نظارت بر انتخابات و نقش تعیین کننده گزارش‌های مردمی در حفظ سلامت انتخابات و صیانت از آرای ملت، بدین وسیله هیئت مرکزی نظارت بر دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آمادگی خود را برای دریافت گزارش‌ها، نظرها، پیشنهادها و انتقادات عموم مردم از طرق زیر اعلام می‌نماید:

 شماره تلفن‌های 66976659 ، 66976364 و 66482012

 تلفن گویا به شماره 66401012 برای دریافت پیام‌های صوتی و نمابر،

 پست الکترونیکی به نشانی: info@shora-gc.ir

 نشانی پستی: تهران، خیابان امام خمینی(ره)، روبه‌روی دانشگاه افسری امام علی(ع)، خیابان فلسطین جنوبی، شورای

 

منبع:

http://beta.iribnews.ir

دسته ها : اطلاعیه ها
جمعه بیست و دوم 3 1388

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ونزوئلا اعلام کرد : در جمعه بیست و دوم خرداد ماه سه صندوق جمع آوری آراء در سه شهر ونزوئلا مستقر شده که هموطنان ایرانی مقیم این کشور می توانند با در دست داشتن گذرنامه یا شناسنامه برای شرکت در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اقدام کنند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از کاراکاس ، بر اساس این اطلاعیه صندوق شماره یک در محل نمایندگی سیاسی کشورمان در کاراکاس، صندوق شماره دو در شهر ماتورین و صندوق شماره سه در شهر سن کارلوس برای جمع آواری آرای ایرانیان مقیم در جمهوری بولیواری ونزوئلا از ساعت 8 تا 18 بوقت محلی فعالیت خواهند کرد.

 

منبع:


http://beta.iribnews.ir

دسته ها : اطلاعیه ها
جمعه بیست و دوم 3 1388

نظر به آمادگی  هموطنان عزیز برای شرکت  در انتخابات ریاست جمهوری دهم و باعنایت  به اینکه ستاد انتخابات کشور همه  مساعی خویش  را به کار گرفته  تا اخذ رای از مردم شریف و متعهد با سرعت ، دقت و با رعایت  قانون انتخابات انجام  گیرد، موارد زیر به اطلاع مردم می رسد :
1- اخذ رای فقط با ارائه شناسنامه و توسط شخص  رای دهنده  امکانپذیر است .
2- هر چند ارائه شناسنامه  برای  اخذ رای  کفایت می کند ، اما جهت سرعت بخشیدن  در امر اخذ رای به هموطنان گرامی توصیه می شود که کارت ملی  به همراه داشته  باشند .
3- سن انتخاب کنندگان  18 سال تمام بوده یعنی متولدین روز 22 خرداد 1370  وقبل از ان  می توانند در رای گیری شرکت  کنند .
4- کلیه شعب اخذ رای از ساعت 8 صبح آماده رای گیری  از هموطنان  گرامی  هستند هر چند رای گیری  تا ساعت 6 بعدازظهر  ادامه دارد  لکن از رای دهندگان  عزیز انتظار  داریم  در  اولین ساعات به اخذ رای  اقدام کنند .
از افراد کم سواد یا بیسواد و یا کسانی  که به هر دلیل  قادر به نوشتن  رای خود نیستند  درخواست د اریم  که یک نفر  مورد اطمینان خود  را برای نوشتن  رای همراه داشته  باشند  .
6- از هواداران  نامزدها و کلیه  هموطنان عزیز  انتظار داریم  که هنگام مراجعه به  شعب اخذ رای  از همراه داشتن هر گونه نمادتبلیغاتی  همانند عکس ، تراکت ، پارچه های رنگی  و یا هر نشان تبلیغاتی خودداری کنند.
7- هنگام نوشتن  رای ، فقط نام یک نفر از نامزدهای  انتخابات رابنویسند و اگر در تعرفه اخذ رای  ، اسم بیش از یک نفر نوشته شود ، رای مذکور باطل می شود .
8- در صورت امکان  علاوه بر نوشتن  نام ونام خانوادگی نامزد ، کدنامزد مورد نظر را هم ذکر کنند .
9- کد نامزدهای  انتخابات ریاست جمهوری بر اساس حروف الفبا بدین ترتیب  است :
الف - آقای محمود احمدی نژاد                           کد 44
ب -  آقای  محسن رضایی میرقائد                          کد 55
ج-  آقای مهدی کروبی                                           کد 66
د -  آقای میرحسین  موسوی خامنه                         کد 77

منبع:

http://beta.iribnews.ir

دسته ها : اطلاعیه ها
جمعه بیست و دوم 3 1388
X