دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 182280
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشدند توصیه کرد که به شایعه کهنه تقلب که شایعه دشمنان انقلاب است، دامن نزنند و به رای ملت تمکین کنند. 
آیت الله سید احمد خاتمی در گفتگو با  ایرنا انتخابات را امتحان الهی برای مردم و نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: انصافا حضور پرشور مردم در انتخابات بسیار چشمگیر بود، واقعیت مطلب این است که بعد از رفراندوم همه پرسی جمهوری اسلامی و قانون اساسی این انتخابات از انتخابات کم نظیر بود.
وی تاکید کرد: این مهم ترین نماد مردمسالاری دینی است، این امتحان را بایستی همه نامزدها و هوادارانشان اعم از نامزدی که رای آورده و نامزدهایی که حائز اکثریت نشده درنظر داشته باشند. امام جمعه موقت تهران انتظارات از نامزدها را در پنج بند خلاصه کرد و گفت:  مهم ترین پیامد مردم سالاری دینی پذیرش رای مردم است پس تمکین کردن در برابر رای مردم ، یک اصل است. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:نامزدها باید بدانند در داخل بدنه نظام کاندیدا شده اند و مناسب است در اظهارات خود حرفی نزنند که دشمنان انقلاب اسلامی را شاد کنند و نبایدباعث رنجش دوستان انقلاب در داخل و خارج بشوند. وی گفت:از نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشدند با توجه به این همه دقتی که مجریان و ناظران کردند و اجازه حضور نمایندگان کاندیداها را بر سر صندوق ها دادند و همه چیز زیر نظر آنان بوده  است ، انتظار می رود که به شایعه تقلب و امثال آن که شایعه کهنه دشمنان انقلاب در هر انتخاباتی است دامن نزنند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نامزدی که حائز رای نشده باید با نامزدی که رئیس جمهور شده همکاری لازم را بکند، تاکید کرد: انتظار می رود که نامزدهایی که حائز رای نشده اندبه نامزدی که حائز رای اکثریت شده پیام تبریک بفرستند و اعلام آمادگی برای همکاری با او بنمایند و اگر این کار را نمی کنند حداقل آن است که کارشکنی نکنند.
وی با اشاره به اینکه نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشده اند باید هواداران خود را سفارش به تمکین رای مردم نمایند گفت: همان گونه که قبل از انتخابات گفتند که بعد از انتخابات همه باید وحدت خود را حفظ کنند به این سخن خود پایبند باشند. خاتمی اظهارداشت:بحمد الله تاکنون خبری از اغتشاش در هیچ جای کشور نداشتیم، امیدواریم همچنان این آرامش حفظ شود و هواداران برخی از کاندیدا ها شیرینی این جشن بزرگ سیاسی را در کام مردم تلخ نکنند. عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:آخرین نکته آن است که به نامزدهای محترم و هواداران می گویم آن کس که برای خدا نامزد شده و آن‌کس که برای خدا پای صندوق های رای آمده، پیروز است ولو رای نیاورده باشد یا نامزد مورد نظرش موفق به کسب رای اکثریت نشده باشد.
خاتمی ضمن تبریک به دکتر احمدی نژاد برای پیروزی در انتخابات اظهار داشت:از نامزد محترمی که رای آورده می خواهم همانند گذشته سخت کوشانه در خدمت این ملت و مطیع ولایت باشد و تمام تلاشش را برای اعتلای ایران اسلامی به کار گیرد .
  آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران همچنین در گفتگو با  فارس با بیان اینکه این حماسه بزرگ جشن بزرگ سیاسی است، گفت: پیروز این حماسه ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری است که با هدایت‌هایشان سبب شکل گرفتن این حماسه شده‌اند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اولین پیام برای ملت ایران پیام هوشیاری است، تصریح کرد: از چند ماه قبل دشمنان انقلاب تلاش وسیعی برای کمرنگ کردن حضور مردم در صحنه کردند و از  دامن زدن به بی‌اعتمادی و القای تقلب و تخلف در انتخابات و اینکه نظام جدی نیست را ترویج کردند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ملت ایران با هوشیاری و اطلاع از مکر دشمنان به صحنه آمدند و با حضور شکوهمند خود تمامی شیطنت‌ها را ناکام گذاشتند.
آیت‌الله خاتمی پیام دوم ملت ایران را ولایتمداری دانست و افزود: در این حماسه بزرگ ملت ایران از هدایت‌ها و تدابیر مقام معظم رهبری به عنوان اصلی‌ترین عامل بهره جست و رهنمودهای معظم له نقش اساسی در این حضور افتخارآمیز داشت. عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه سومین پیام این بود که بصیرت ملت ایران ستودنی است، خاطرنشان کرد: کاندیدایی که مورد حمایت اکثریت قرار گرفت مورد هجمه بی‌نظیری بود که از اول انقلاب تا کنون بی‌سابقه بوده و به یک رئیس‌جمهور که بر فرض اینکه منتخب واقع نشود، حداقل دو ماه دیگر رئیس‌جمهور ایران است، وارد آوردن این همه هجمه بی‌سابقه است.
وی اضافه کرد: اینکه در تلویزیون بگویند رئیس‌جمهور دروغگو و فریبکار است و ملت ایران بیش از 20 میلیون رای به وی بدهند قطعا ارزشش بیش از رایی ‌است که در دوره دوم ریاست جمهوری خاتمی به وی دادند زیرا وی رقیب جدی نداشت ولی احمدی‌نژاد از لابه‌لای هتاکی‌ها توسط ملت برگزیده شد و این انتخابی بسیار معنادار توسط مردم است.
عضو مجلس خبرگان رهبری به نقش رسانه ملی در آفرینش این حماسه اشاره کرد و گفت: رسانه ملی بستری عادلانه فراهم کرد که کاندیدا برنامه‌ها و نقدهای خود را به صورت آشکار بیان کنند و ملت با آگاهی به کاندیدای مورد قبول خود رای بدهند. آیت‌الله خاتمی اضافه کرد: ضمن تشکر از رسانه ملی پیشنهاد می‌کنیم که برای جلوگیری از پیامدهای منفی برخی از مناظره‌ها همانند اهانت‌های صریح یا نامبردن کاندیدایی که در مناظره شرکت ندارند، مناظره‌ها از قبل ضبط و پس از حذف موارد منفی اطلاع‌رسانی شود تا جلوی پیامدهای منفی آن گرفته شود.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه این حماسه بزرگ جشن بزرگ سیاسی است، گفت: پیروز این حماسه ملت بزرگ ایران و مقام معظم رهبری است که با هدایت‌هایشان سبب شکل گرفتن این حماسه شده‌اند و کاندیدای دیگر نیز در این راستا باید بدانند که اگر برای خدا وارد صحنه شده‌اند اگر رای هم نیاوردند پیروز هستند ولی اگر برای غیر خدا وارد ‌شده‌اند در صورت پیروزی شکست خورده هستند. وی در ادامه خاطرنشان کرد:‌ از کاندیداها انتظار می‌رود همان‌طور که خود گفتند تلاش در جهت وحدت ملت و همراهی هواداران خود با کاندیدای منتخب داشته باشند که این خود لازمه مردمسالاری دینی است و کسانی که مردمسالاری را قبول دارند باید پیامدهای آن را بپذیرند و اگر هم رای نیاوردند به نظر اکثریت احترام بگذارند.

منبع:

http://www.resalat-news.com


دسته ها : انتخابات
يکشنبه بیست و چهارم 3 1388
X