دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 314938
تعداد نوشته ها : 228
تعداد نظرات : 183
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
مهر: محمود احمدی نژاد با بیان اینکه پیشرفت جز برپایه علم غیرممکن است، گفت: عده می گویند دولت نهم کارشناسی شده عمل نمی کند و علم را نمی فهمد اما باید بگویم بر پایه کار کارشناسی مسئله هسته ای ایران حل و تمام شده است و هیچ کس هیچ غلطی نمی تواند بکند.

محمود احمدی نژاد ظهر جمعه در نشست صمیمی با نخبگان و اساتید دانشگاهی در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی در حالی که خود را شاگرد همیشگی نخبگان و اساتید دانشگاهی دانست، گفت: یک قطره از اقیانوس زلال و مواج ملت ایران هستم و ویژگی کوچکی دارم که فکر می کنم همه چیز است و آن عشق به ایران و آرمانهای ملت بزرگ ایران است.

وی با بیان اینکه ملت ایران، ملتی شایسته و تمدن ساز است، افزود: امروز بشریت هر چه از علم، اخلاق، فضیلت و ارزشهای انسانی دارد بدون تردید اغلب آن را مرهون تلاشهای ملت بزرگ ایران است و یکی از نگرانیهای همیشگی ما این بوده که غرور ملی، خودباوری و اعتماد به نفس ملت مخدوش شود.

احمدی نژاد با بیان اینکه باید کارهای کشور با علم و ایمان و خودباوری پیش برود، در جمع اساتید و نخبگان دانشگاهی گفت: برخی می گویند چرا این قدر در بحث ایستادگی در موضوع هسته ای پایداری می کنید. باید بگویم که ما اهل گفتگو و منطق هستیم اما زیر بار زور نمی رویم. مسئول اجرایی کشور خادم ملت است و باید نگاهش به مسائل کشور علمی و کارشناسانه باشد. نمی توانیم هر حرف غیر علمی و غیر کارشناسی که پشتش این حزب و آن حزب و مدعیان قرار دارند وارد سیستم اجرایی کشور کنیم.

رئیس جمهور افزود: با کارشناسان، متخصصان و حتی مورخان بسیار جلسه داشته ایم و مسیر ملت ایران را دقیق مطالعه کرده و عناصر ضعف و قدرت و قوت مردم ایران را جلوی چشممان داریم و اعتقاد داریم که باید در سیاست خارجی با اتکا به قدرت ذاتی ایران حرکت کنیم و دیپلماسی ما دیپلماسی فعال است.

وی درباره رفتار دشمنان در برابر موضوع هسته ای ایران گفت: دشمنان به دنبال این بودند که در یک موضع سیاسی، اراده خود را به ملت ایران تحمیل کنند به طوری که اعلام کرده بودند تمام رشته های علمی که به نوعی می تواند فعالیت های هسته ای ایران را پشتیبانی کند باید تعطیل شوند. یعنی رشته هایی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، هسته ای و غیره از نظر آنها باید در دانشگاههای ما تعطیل می شد. قدرت های زورگو با این شروط بحث عزت و استقلال ملت ایران را مخدوش می کردند.

احمدی نژاد بحث هسته ای ایران را یکی از پیچیده ترین عرصه های سیاسی تاریخ معاصر ملت ایران دانست و افزود: سند دیگری که امضا شده و از دید ملت ایران به دور مانده بود این بود که هر اندیشه ای که در ذهن دانشمندان ایران برای موضوع هسته ای می گذرد قبل از اینکه برای آن یک آزمایشگاه ساخته شود یا درباره آن سوله ای راه اندازی شود باید به آژانس خبر می دادیم و از آنها اجازه می گرفتیم. متاسفانه این سند در این کشور امضا شد و آنها دنبال مخدوش کردن استقلال این کشور بودند.

مسئله هسته ای ایران حل و تمام شده است

رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیشرفت کشور جز برپایه علم غیر ممکن است، خاطرنشان کرد: یک عده راه افتاده اند و می گویند که دولت نهم کارشناسی نیست و علم را نمی فهمد اما باید بگوییم که مسئله هسته ای ایران حل و تمام شده است و هیچ کس هم هیچ غلطی نمی تواند بکند. اعتقاد من این است که اگر کسی حق قانونی خود را از دشمن التماس کند یعنی لباس ذلت پوشیده است.

حاضر به همکاری و گفتگو با آمریکا هستیم

رئیس قوه مجریه درباره سیاست خارجی این دولت نیز گفت: آمریکایی ها مرتب پیغام می دهند که مذاکره کنید. ما حاضر به همکاری و گفتگو هستیم. البته حاضریم در شرایط برابر درباره مدیریت جهان، خلع سلاح جهانی و رفع مشکلات جهانی همکاری کنیم.

سیاست خارجی ما را هم غربی ها زیر سئوال می برند و هم برخی دوستان

وی افزود: بعضی ها می گویند که این همه در شکم قلدرهای جهانی می روید آیا نگران آینده خود نیستید؟ من هم به آنها می گویم که ما همه محو در آینده درخشان ملت ایران هستیم. سیاست خارجی ما را هم غربی ها زیر سئوال می برند و هم برخی دوستان. در قضیه هجوم نظامی و تحریم اقتصادی هسته ای به دنبال دو چیز بودند یکی اینکه ملت ایران را مرعوب کنند و درون کشور را برآشوبند و دیگر اینکه ملت ایران را منزوی کنند.

رئیس جمهور به سیاست پارتیزانیسم اشاره کرد و گفت: روش ما در مقابل با دشمن بر طبق تجربه تاریخی ملت ایران است و از پارتیزانیسم استفاده کرده ایم و عقبه دشمن را زدیم.

تاکنون یک بار به کشورهای خارجی التماس نکرده ام

احمدی نژاد به روابط خارجی دولت نهم با کشورهای خارجی اشاره کرد و گفت: تا کنون 200 تا 300 ملاقات خارجی داشته ام اما یک بار هم التماس نکرده ایم زیرا در شرایط برابر با کشورهای دیگر همکاری می کنیم و اعتقاد داریم که میلیونها قلب احمدی نژاد فدای یک لبخند و یک لحظه سرافرازی ملت ایران. تا کنون بیش از 60 کشور رفته و با آنها روابط دوستانه داریم. برخیها می پرسند چرا این همه پشت سر می روید. به آنها می گویم که می رویم تا نشان دهیم که ما منزوی نیستیم.

قرمز دولت نهم حذف منافع ایران است

وی خط قرمز دولت نهم را حذف منافع ایران دانست و افزود: سنگین ترین تحریمی که ممکن بود علیه یک ملت وضع شود علیه ملت ایران وضع شد اما آنچنان تحریم شکسته شده که آنها هیچگاه فکرش را نمی کردند. ما به سازمان جدیدی در مبادلات بین المللی رسیده ایم که خارج از دسترس آنهاست.

رئیس جمهور که در میان جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاهی حامی خود صحبت می کرد، گفت: "اگر خدا قسمت کند در آینده در یک اجلاس بین المللی این سئوال را از قدرت های به اصطلاح بزرگ خواهم پرسید که کدامتان جرات دارید ایران را تهدید کنید؟"

چهار سال است که 20 تا 30 روزنامه به ما فحش می دهند

به گزارش مهر، احمدی نژاد در مورد بحث آزادی نیز گفت: چهار سال است 20 تا 30 روزنامه از صبح تا شب به ما فحش می دهند. آزادی خوب است ولی از آن سوء استفاده شده است. بگذارید بعضی ها طعم شیرین آزادی را بچشند تا یاد بگیرند در فضای ملکوتی آزادی زیست کنند.

وی افزود: اگر ایستادن پای منافع و حقوق مردم دیکتاتوری است، بگذارید دیکتاتور باشم. اگر گذشتن از منافع مردم نامش عقلانیت و برنامه درست و منطق و غیر ماجراجویی است، بگذارید عرض کنم که بنده اهل این عقلانیت ها نیستم و نخواهم بود.

واردات مرکبات یکی از عالمانه ترین اقدامات وزارت بازرگانی بود

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه این دولت به عرصه اقتصاد نگاهی علمی است، خاطر نشان کرد: نمی خواهیم اقتصاد را با جنجال اداره کنیم بلکه در صدد حل مشکلات پایه ای اقتصاد هستیم. بسیار به ما توهین کردند که چرا سیب و پرتقال وارد می کنید؟ اما اعلام می کنم که واردات مرکبات یکی از عالمانه ترین کارهایی بود که وزارت بازرگانی انجام داده است و بر اساس بررسی های مدیریتی و منطبق بر مدیریت عالمانه استبدادی است.

احمدی نژاد گفت: امروز باید ایران را بسازیم. راه برای ساختن ایران باز شده است. حداکثر نقش دولت این است که زنجیرها و موانع را از پیش پای ملت بردارد اما اگر دولت به معنای عام یعنی سه قوه مانع ملت نشوند این ملت پرواز می کند و به سرعت همه عرصه های های جهانی را فتح خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دولت باید با رفع موانع از حریم عمومی و عزت عمومی دفاع کند، گفت: امروز باید دست به دست هم بدهیم. امروز دشمنان می خواهند از ملت ایران انتقام بگیرند.

برخی تصور می کنند دولت نهم گلستانی را به بیابان تبدیل کرده است

این کاندیدای دهمین انتخابات ریاست جمهوری درباره انتقاداتی که از دولت فعلی می شود، گفت: آیا دولتهای قبلی ضعف و اشکال نداشتند؟ برخی طوری حرف می زنند که گویا گلستانی را تحویل ما داده اند و ما این گلستان را به بیابان تبدیل کرده ایم.

احمدی نژاد درباره سفرهای مختلف و متعددی که به شهرهای گوناگون داشته است نیز در جمع حامیان خود گفت: باید به همه شهرستانها می رفتیم زیرا تنها نقطه اقتدار ما ملت ایران بود ودر همه جای ایران باید شعار "انرژی هسته ای حق مسلم ماست" طنین انداز و انسجام ملت ایران به نمایش گذاشته می شد تا دشمن عقب بکشد و حتی خال کوچکی به عزت ملت ایران نیفتد.

نمی دانم در این ساختمان سفید چیست که برای به دست آوردنش اخلاق زیرپا گذشته می شود

وی در ادامه در واکنش به انتقاداتی که نسبت به دولت نهم می شود، گفت: نمی دانم چه چیز در این ساختمان سفیدی که اکنون ما در آن هستیم وجود دارد. ما که هر چه گشته ایم چیزی پیدا نکرده ایم که برخی برای رسیدن به آن بخواهند همه اخلاق را زیر پا بگذارند البته یک سری حرفهایی است که حتما در تلویزیون خواهم گفت.

رئیس دولت نهم با بیان اینکه اهل واقعیت و حرکت است، گفت: بدهکارملت ایران هستیم.

رنگ ما رنگ پرچم است

احمدی نژاد درباره رنگ ستاد انتخاباتی اش نیز گفت: رنگ ما رنگ پرچم است. رنگ پرچم، رنگ مردم، رنگ ایران، رنگ ماست.
شنبه نهم 3 1388
X