دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169558
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

از روز گذشته مانور هوایی ارتش اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی آغاز شده است. این مانور تا پنجشنبه ادامه خواهد یافت. فرماندهی ارتش اسرائیل این مانور را مانوری عادی و از قبل برنامه ریزی شده اعلام کرده و اهداف آن را مقابله با هر گونه حملات هوایی و موشکی به اسرائیل و ارزیابی چگونگی پاسخگویی به این حملات فرضی عنوان کرده است.

خرداد ماه سال گذشته نیز نیروی هوایی اسرائیل مانور بزرگی را ترتیب داد تا قدرت خود را به رخ دشمنانش در خاورمیانه بکشاند. اکثر کارشناسان نظامی بر این عقیده بودند که مانور سال گذشته و مانور جاری اسرائیل روی سخنش با ایران و هم پیمانانش در منطقه است.

اما این پایان ماجرا نیست در ماه آینده یعنی از تاریخ 9 تا 22 خردادماه سه تحول مهم در خاورمیانه رخ خواهد داد که پیش درآمد آن مانور بزرگ نظامی ارتش اسرائیل خواهد بود که از آن به عنوان یکی از مانورهای بزرگ نظامی این رژیم یاد می‌کنند.

1- مانور نظامی اسرائیل: در تاریخ 9 خردادماه آینده ارتش اسرائیل مانور نظامی خویش را آغاز می‌کند. نگاه بسیاری از کارشناسان نظامی منطقه به این مانور است زیرا در زمانی برگزار می‌شود که افراطی ترین دولت اسرائیل بر سرکار است. دولتی که حاضر به قبول توافقات گذشته با فلسطینی‌ها نیست، با بازگشت آوارگان فلسطینی هیچ نوع سازگاری ندارد، مبدء دولت فلسطینی را نمی‌پذیرد و به چیزی به نام «قدس پایتخت دولت فلسطین» اصلا وقعی نمی‌نهد و حاضر به توقف ساخت شهرک‌های یهودی نشین نیز نیست.

از سویی دیگر این مانور پس از شکست‌های سنگین نظامی اسرائیل در لبنان و نوار غزه است که با وجود چنین دولتی، آتش افراطی گری نظامی اش نیز ممکن است دوباره بازگردد. اما کارشناسان سیاسی نیز از نگاهی دیگر به این مانورها نگاه می‌کنند زیرا پس از آن در لبنان و ایران دو انتخابات بسیار مهم و سرنوشت ساز است.

لبنان جایی است که حزب الله توانسته است شکستی فراموش نشدنی به ارتش اسرائیل بدهد و ایران نیز کشوری است که از نگاه اسرائیل منشا همه حمایت‌ها از مقاومت است. از همین رو با آن که هیچ نشانه ظاهری برای تکاپوی جدید یا ماجراجویی جدید اسرائیل علیه حزب الله و یا ایران و یا سوریه در این مانورها مشاهده نمی‌شود اما شکی نیست که در آن پیامی ویژه برای ایران و نیروی مقاومت اسلامی لبنان و سوریه دارد.

این مانورها فقط سه روز قبل از انتخابات پارلمانی لبنان و 19 روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایران پایان می‌یابد. این همه در حالی است که گمان و پیش بینی بسیاری بر این است که حزب الله و هم پیمانانش در ائتلاف 8 مارس در این انتخابات لبنان پیروز می‌شوند و اکثریت پارلمانی را از آن خود می‌کنند البته اگر تحولات دراماتیک در این کشور رخ ندهد.

اگر همه هوش و حواس نیروهای سیاسی کشورمان سرگرم انتخابات داخلی است اما نیروهای دفاعی و نظامی باید بیش از هر چیز نگاه خود را معطوف به این مانور نظامی اسرائیل کنند. در آن سوی آب‌های مدیترانه در لبنان، نیروهای مقاومت اسلامی لبنان نیز خود را در شرایطی آماده قرار داده‌اند. سوریه نیز با دقت این تحولات را پیگیری می‌کند.

2- انتخابات پارلمانی لبنان: در تاریخ 17 خردادماه آینده مردم لبنان به پای صندوق‌ها می‌آیند تا نمایندگان خود در پارلمان را انتخاب کنند. برآورد بسیاری از کارشناسان بر این است که این انتخابات «گران قیمت ترین» انتخابات در طول تاریخ لبنان است زیرا آن‌ها که قوی تر و پولدارترند به صحنه آمده‌اند تا با «پول و خدمات» رای مردم لبنان در داخل و خارج را بخرند.

بر همین اساس گفته می‌شود که صدها میلیون دلار از خارج به کمک پولداران انتخابات لبنان آمده است تا جناح 14 مارس لبنان که زعامت سیاسی آن را سعد حریری به عهده دارد، بتواند پیروز انتخابات پارلمانی باشد. این جناح لبنانی حمایت سیاسی آمریکا، اروپا و جناح موسوم به خط اعتدال در اتحادیه کشورهای عربی یعنی مصرَ، سعودی، اردن را نیز به همراه دارد.

به همین دلیل است که حساسیت در این انتخابات بسیار بالا است. این در حالی است که تحولات سیاسی داخلی لبنان همیشه بر خارومیانه تاثیری مستقیم داشته است و به بیانی دیگر میزان تغییرات و موازنه‌های سیاسی در لبنان عملا نشانگر چگونگی موازنه قوا در خاورمیانه است. اسرائیلی‌ها نیز پس از آن که پیام هایشان را با مانور نظامی به لبنان و دیگر کشورها می‌رسانند، منتظر خواهند ماند تا ببینند نتیجه انتخابات لبنان چه خواهد شد البته اگر دست به ماجراجویی و ایجاد آشوب در لبنان نزنند.

طبیعی است که ایران و سوریه نیز باید با دقت بالایی این انتخابات را دنبال کنند زیرا نام این دو، دو نام جدا ناشدنی از لبنان و تحولات این کشوراست که تاثیری مستقیم در معادلات سیاسی و امنیتی منطقه دارد. اکنون همه جریانات، دولت‌ها و نیروهای سیاسی که خواستار شکست مطلق مقاومت اسلامی در جریان جنگ 33 روزه با اسرائیل بودند، منتظرند تا شکست ائتلاف 8 مارس در انتخابات پارلمانی لبنان را جشن بگیرند.

3- انتخابات ریاست جمهوری ایران: انعکاس رویدادهای سیاسی تلاش‌های انتخاباتی کشورمان نشان می‌دهد که نگاه‌های دقیقی این انتخابات را پیگیری می‌کنند. بسیاری از آن رو به این رویداد نگاه می‌کنند که پاسخی مناسب برای این سوال پیدا کنند که آیا انتخابات ریاست جمهوری ایران منجر به تغییر در رویکردهای سیاست خارجی ایران، سیاست‌های دفاعی و پرونده هسته‌ای می‌شود یا نه؟

این امر در هر دو بخش هم پیمانان ایران در خاورمیانه و مخالفان سیاست‌های منطقه‌ای کشورمان به وضوح قابل رویت است. از یک سو کشورهای عربی خط موسوم به اعتدال است که با خلع ید خود از مقاومت اسلامی و ملی در برابر اسرائیل و آمریکا، در هر مذاکره‌ای با این دو با دست خالی برمی گردند. این مجموعه در یک شوک قریب الوقوع از احتمال مذاکره ایران با آمریکا به سر می‌برند در حالی که ایران پرونده‌های بسیاری برای گفتگو با آمریکا در دست دارد که ناشی از تاثیر منطقه‌ای ایران در خارومیانه است.

از سوی دیگر، اداره جدید آمریکا است که به رغم آمادگی برای گفتگو با ایران، منتظر نتایج انتخابات ایران است تا با پرونده‌ای روشن تر برای چهار سال آینده سیاست‌های خود را در برابر کشورمان ترسیم کند. در دیگر سو اسرائیل است که با گرفتن شمشیر از رو در برابر ایران منتظر تحول آن چنانی نیست اما تلاش دارد تا در سایه نتایج انتخابات اتی ایران، و در سایه افراطی ترین دولت تاریخ اسرائیل، حکومت اوباما را در تشدید مجازات‌ها و اتخاذ سیاست‌های سخت ولو نظامی با خود همراه گرداند و از سویی دیگر هم پیمانان ایران در منطقه هستند که با حساسیتی خاص نظاره گرند که آیا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری کشورمان، شایعات مذاکره قریب الوقوع ایران با آمریکا، گرایشی جدید در سیاست‌های خارجی آتی ایران ایجاد می‌کند؟

قدر مسلم آن است که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران هر چه باشد، سیاست‌های استراتژیک ایران در عرصه سیاست خارجی، تکنولوژی هسته ای و نظام دفاعی کشور تغییری نخواهد کرد و شاید بر همین اساس باشد که کاندیداهای ریاست جمهوری نوک تیز فعالیت‌های خود را متوجه عرصه‌های داخل کشور در ساختار تبلیغاتی خود نموده‌اند گرچه در بین کاندیداهای جدید ریاست جمهوری، هستند کسانی که خود نقشی انکار ناپذیر در هدایت برنامه‌های استراتژیک و نظام دفاعی ایران داشته‌اند و پر واضح است که در صورت به قدرت رسیدن، ضمن دفاع از دستاوردهای سیاست خارجی و دفاعی کشور، آنها را برای بهره برداری‌های درازمدت سازمان دهی خواهند نمود.

اما آنچه که در دوران فعالیت‌های انتخاباتی باید با دقت و وسواس مورد توجه قرار گیرد، عدم بازی با عناصر پرقدرت ساختار سیاست خارجی و دفاعی کشور است تا از این راه پیام‌ها و اطلاعات غلط به خارج از کشور مخابره نشود. زیرا این امر صحنه اداره کشور در برخورد با پرونده‌های منطقه‌ای را در دوره آینده و با فرض حضور هر کسی در مسند ریاست قوه مجریه را با مشکلات غیرقابل انکار و شکننده ای مواجه می‌سازد. این امر آنگاه دقیق تر و حیاتی تر جلوه می‌کند که بدانیم دستاوردهای منطقه‌ای بزرگ جمهوری اسلامی ایران فقط معلول یک دوره پیشین ریاست جمهوری نیست بلکه محصول سه دهه تلاش همه عناصر نظام بوده ا
ست.

 

منبع:

http://www.entiran.ir

 

چهارشنبه ششم 3 1388
X