دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169601
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

آفتاب: یک کودک 12 ساله رور جمعه با حضور در ستاد انتخابات کشور، برای نامزدی در انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری ثبت‌تام کرد.

این کودک در چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و در شرایطی که تنها یک روز دیگر به پایان تاریخ ثبت‌نام‌ها باقی مانده است، با حضور در وزارت کشور و اعلام نامزدی شگفتی‌ساز شد.

این کودک کوروش موزونی نام دارد. او 12 ساله و کلاس اول راهنمایی است.

وی همچنین در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد: 

وی گفت: «من به رقبای دیگر خود احترام می‌گذارم اما اهدافم برایم مهم‌تر از دیگران است. در صورت تائید صلاحیت شدن احمدی‌نژاد را معاون اول خود خواهم کرد. وقتی رییس‌جمهور شوم کاری می‌کنم که اعضای خانواده‌ها بیشتر دور هم جمع شوند. برای این کار هم حقوق پدران را بالا می‌برم». 

 آیا خودت را رجل سیاسی می‌دانی؟
ـ وقتی شهید حسین فهمیده زیر تانک رفت، امام(ره) گفت که او رهبر ما بود. پس معلوم می‌شود که او یک رجل سیاسی بود. با این وجود من چطور می‌توانم یک رجل سیاسی نباشم؟

ـ اگر تائید صلاحیت نشوی چه می‌کنی؟
ـ برای ریاست جمهوری بعد آماده می‌شوم. سعی می‌کنم کاری کنم که برای ایران 1404 آماده شویم.

وی در پاسخ به این سوال که می‌دانی کیک زرد چیست؟ اطلاعات کامل و درستی در مورد این موضوع ارائه داد و در عین حال گفت: «لازم نیست که یک رییس‌جمهور در مورد انرژی هسته‌‌ای همه چیز بداند و خودش اورانیوم غنی کند بلکه او باید در این‌باره مدیریت داشته باشد».

ـ در مورد رابطه با اسرائیل چه نظری داری؟
ـ من زادگاه اوباما یعنی هاوایی را از آمریکا می‌خرم و آن را به اسرائیلی‌ها اجاره می‌دهم که اسرائیلی‌ها بروند آن‌جا زندگی کنند تا این‌قدر نوجوانان غزه را نکشنند.

این داوطلب 12 ساله همراه پدرش به وزارت کشور آمده بود، اما درباره کابینه‌اش گفت: «من از هرکسی که تجربه داشته باشد در کابینه‌ام استفاده می‌کنم ولی پدرم را به کابینه‌ام راه نمی‌دهم».

ـ چقدر رای می‌آوری؟
ـ همه مادران کودکان به من رای می‌دهند.

منبع:

http://www.aftabnews.ir

شنبه دوم 3 1388
X