دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 167147
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

دکتر علی مطهری معتقد است بسیاری از اصولگراها اصلاح‌طلبند. هر چند به طور کلی اصلاح‌طلبان در برخی جاها از اصولگراها جلوتر هستند. مثلا اصولگراها روی مسئله آزادی بیان تاکید زیادی ندارند و این خیلی بد است. در این خصوص شهید مطهری روی آزادی بیان و تفکر تاکید بسیار داشت و مرز آزادی بیان را نفاق و فریب می‌دانست.

دکتر علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «فردا» در پاسخ به اینکه، اصولگرایان برای انتخابات آتی ریاست جمهوری چه شیوه ای را باید در پیش بگیرند تا اجماع نهایی صورت گفت: در بین اصولگرایان دو گروه با عقاید مختلف وجود دارند. یک عده می‌گویند چون رهبری حمایتهای مکرر از دولت نهم کردند، ما نباید سراغ گزینه دیگری برویم و اساسا جایز نیست. عده دیگری از اصولگرایان می‌گویند نه، حمایت رهبری دلایل خاصی دارد. یکی به خاطر نگرانی از روی کار آمدن اصلاح طلبانی است که قایل به تغییر ساختار نظام هستند، البته آقای خاتمی خودشان این گونه نیستند اما برخی حامیان ایشان و افرادی که پشت سر ایشان قرار می‌گیرند خواهان تغییر ساختار نظام هستند و همین که روی کار می‌آیند شروع به تنش زایی می کنند.

وی افزود: به نظر من اگر اصولگرایان روی فردی قوی‌تر از آقای احمدی نژاد اجماع کنند و که رای خوبی داشته باشد رهبری هم مخالفتی با این مسئله ندارند. شاید دلایل حمایت رهبری از دولت نهم این است که اولا ایشان از هر دولت قانونی حمایت می‌کنند ثانیا این دولت، ولایت‌پذیر است ثالثا پیروزی در سیاست خارجی و زنده کردن اهداف اولیه انقلاب موفق بوده‌ است. رابعا پرتلاش و فعال است.

مطهری در ادامه با بیان اینکه گروهی از اصولگرایان معتقدند باید عملکرد آقای احمدی‌نژاد را بررسی کنیم و ایشان را با سایر کاندیداها مقایسه کینم و بعد از بررسی کاندیدای مورد نظر را معرفی کنیم تصریح کرد: من معتقدم نظر دوم بهتر است. اصولگرایی حکم می کند که ما چشم بسته کسی را به عنوان کاندیدای اصلح معرفی نکنیم. بیاییم بررسی کنیم ایشان در طول 4 سال چه کارهایی انجام دادند. نقاط ضعف و قوت ایشان را بررسی کنیم ببینیم آیا صلاح هست ایشان کارش را ادامه بدهد، اگر دیگری بیاید بهتر است یا بدتر و مقایسه کنیم که کدام اصلح‌اند.

این نماینده مجلس در ادامه تاکید کرد: باید یک فکر سومی پیدا شود چون مردم از طرفی انتقاداتی به رییس جمهور دولت نهم دارند و از طرف دیگر دل خوشی از اصلاح‌طلبان ندارند.

وی با انتقاد از عدم موفقیت اصولگرایان در کار حزبی گفت: حزب باید به معنی واقعی خودش باشد نه اینکه دو ماه مانده به انتخابات عده‌ای دور هم جمع شوند یک دفعه یکی سر برآورد و فضا را به دست خودش بگیرد در حالی‌که اصلا صلاحیت این کار را ندارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر اینکه بسیاری از اصولگراها اصلاح‌طلبند افزود: می‌توان گفت که هر اصولگرایی اصلاح‌طلب نیز هست. اصلاح‌طلبان بسیاری از حرفهایشان درست است و در برخی جاها حتی از اصولگراها جلوتر هستند. مثلا اصولگراها روی مسئله آزادی بیان تاکید زیادی ندارند و این خیلی بد است. شهید مطهری روی آزادی بیان و تفکر تاکید بسیار داشت و مرز آزادی بیان را نفاق و فریب می‌دانست. اصلاح طلبانی که صرفا به دنبال آزادی ها و حقوق اجتماعی مردم هستند نیروهای مثبت انقلاب به شمار می‌آیند و من بین اصولگراها و این‌گونه اصلاح طلبان تفاوتی قایل نیستم. خیلی از اصولگرا ها اصلاح‌طلب نیز هستند و گاهی مرزی بین اصولگرا و اصلاح طلب دیده نمی شود.

 

منبع:

http://www.fardanews.com

 

شنبه شانزدهم 3 1388

بایدها و نبایدهای ستادهای حامی احمدی‌نژاد اعلام شد

ارسال توسط انتخابات در تاریخ ۲۹ - اردیبهشت - ۱۳۸۸

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، متن بایدها و نبایدهای ستادهای حامی دکتر احمدی‌نژاد بدین شرح است:

باسمه تعالی

بایدها و نبایدهای ما

‌١. اکنون که به حکم عشق و عقل و در راه استمرار دولت اسلامی و تداوم گفتمان عدالت و پیشرفت در جهت حمایت از خادم ملت، جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد، همدل و همراه شده‌ایم، موارد ذیل را به عنوان چارچوب فعالیت‌ها رعایت خواهیم کرد:

‌٢. تأکید و ترغیب به حضور فعال و آگاهانه مردم در انتخابات و تبیین حق و تکلیف آنان در تعیین سرنوشت اجرایی کشور و تلاش در جهت مشارکت پرشکوه و حداکثری مردم

‌٣. گفتمان رهبر کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) و رهبری عزیز انقلاب، راهبرد اصلی ستادهای مردم در سطح کشور خواهد بود.

‌۴. منش و رفتار فعالان ستادهای مردمی می‌بایست رنگ و بوی سلوک متواضعانه دکتر احمدی‌نژاد با مردم را داشته باشد. هدف، انجام تکلیف بوده و متانت رفتاری و آرامش قلبی لازمه ادای آن است.

‌۵. رفتار ساده، زیبا و بی‌پیرایه، پیوست همیشگی فعالیت‌های خالصانه و مؤمنانه ستادهای حامیان دکتر احمدی‌نژاد بوده و نشاط بسیجی و روحیه فداکاری با الگوگیری از سیره شهدای عزیز منجر به افزایش توفیق و توان ستادها خواهد شد.

‌۶. به غیر از نقد منصفانه و عادلانه برنامه‌ها و سخنان رقبا، هرگونه اهانت و رفتار غیراسلامی و غیراخلاقی نسبت به دیگر نامزدها، با مشی اسلامی مطابقت ندارد. آرمان متعالی دولت اسلامی با بداخلاقی محقق نمی‌شود.

‌٧. استقامت بی‌نظیر دولت اسلامی در برابر باطل و سختی‌های مسیر، حاصل نیایش‌ها و توسلات مردم بوده و هست. از این اکسیر حیات بخش و نماز اول وقت نباید غفلت شود.

‌٨. ضمن پرهیز از صدور هر نوع ابلاغ و حکم ستادی، از نفوذ عناصر فرصت‌طلب و یا کاسب‌کاران قدرت‌طلب در فعالیتهای ستاد جلوگیری شود.

‌٩. ستادهای دکتر احمدی‌نژاد محل بروز اندیشه‌های ناب دینی و انقلابی و رفتارهای اسلامی است که دولت نهم منادی آنها بوده است: تأکید بر ضرورت استقرار دولت اسلامی و مراحل پنجگانه رسالت انقلاب اسلامی که توسط رهبر حکیم انقلاب اعلام شد، تشریح چرایی تقابل احزاب و باندهای قدرت و ثروت با خواست مردم، مبانی اعتقادی و قرآنی مهرورزی، عدالت گستری، خدمت به بندگان خدا و پیشرفت و تعالی، تأکید بر نماز اول وقت و امثال آن.

‌١٠. با مرور و تبیین هرچه بهتر و بیشتر منطق اصول‌گرایی ولایت‌مدار و تشریح پاسخ “چرا احمدی‌نژاد؟” و رفع برخی شبهات رسانه‌ای، باید به غنی‌ترشدن ادبیات تبلیغ و گسترش مبلغ برای گفتمان عدالت و معنویت در لایه‌های مختلف اجتماعی فکر کرد.

‌١١. استقبال‌های پرشور و کم نظیر مردم عزیز در استانها نباید مایه آسودگی خاطر و کم کاری ما باشد. جدی گرفتن رقابت انتخاباتی برای تحقق آرای قاطع و معنادار دکتر احمدی‌نژاد یک ضرورت است.

‌١٢. ادبیات آرمانی و غیرمنفعلانه و رو به جلو حتی در پاسخگویی به سؤالات و بازگوکردن رویکردها و عملکرد دولت باید مد نظر باشد.

‌١٣. توقع این است که قواعد اصلی جمعی سرلوحه امور قرار گیرد: جدیت و نظم در کار، مسؤولیت‌پذیری، تواصی به حق و تواصی به صبر، پرهیز از افراط و تفریط و …

‌١۴. در تبلیغات، از راهبرد چهره به چهره و حلقه‌های کوچک می‌بایست بهره برد. این روش مؤثرتر، کم هزینه‌تر و البته کارآمدتر است.

‌١۵. در گزارش عملکردها از افراط و تفریط پرهیز شود.

‌١۶. به ظرفیت دانشگاهها و اساتید و تشکلهای ا سلامی پیشتاز دانشجویی برای نهضت سخنرانیها و تبلیغات چهره به چهره و نیز توانمندی جوانان حوزوی و روحانیت مکرم در شهرها و محله‌ها و … به صورتی ویژه توجه شود.

‌١٧. فضای ترویجی و تبلیغی را باید از اعضای خانواده، اقوام، خویشان، همکاران، هم کلاسها، هم مسجدی‌ها و همسایه‌ها آغاز نمود. تبلیغات نباید محدود به فضای ستادها بماند.

‌١٨. توجه ویژه به نسل جوان متعهد و اعتماد و واگذاری مسؤولیتها می‌تواند به شور و نشاط هر چه بیشتر در ستادها بینجامد. ستادها، زمینه لازم برای آزاد شدن پتانسیلهای مردمی و ابتکارات و خلاقیتها را فراهم کنند.

‌١٩. پرهیز از هرگونه برنامه و رفتاری که شائبه مخدوش شدن صداقت، سلامت و مردمی بودن ستادها را ایجاد می‌نماید.

‌٢٠. ستادها، جاذبه را در حد اعلا و دافعه را در حد ضرورت اعمال نمایند و اجازه دهند هر کس با خلوص نیت قصد کمک به این راه و آرمان را دارد، در حد توانش فعالیت نماید.

‌٢١. استفاده از ابزار هنر و رسانه‌های کم‌هزینه به ویژه رسانه‌های دیجیتال می‌تواند موجب فراگیرترشدن محتوای تبلیغی ستادها باشد.

‌٢٢. فعالیتهای ستادها به هیچ وجه نباید موجب آزار و اذیت همسایگان شود.

‌٢٣. از سویی بر همگرایی و همدلی با همه کسانی که گفتمان انقلاب اسلامی و مردم را قبول دارند، تاکید شود ـ و از جانب دیگر ـ گفتمانهای وارداتی، غیرانقلابی و مقابل با فرهنگ و تمدن اسلام و ایران، مورد نقد قرار گیرند

منبع:

http://www.entekhabat.com

پنج شنبه سی یکم 2 1388
X