دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169589
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 

و این روز ها می گذرد و انگار کسی در باد صدای بشتابید بسوی رستگاری را

فریاد می زند

انگار کبوتران حرم امن الهی از انتخاب ملت ایران به رقص آمده اند

انگار ستاره ها می دانند مردی از دیار عشق با مهدی صاحب الزمان پیمان وفاداری بسته است

او که می گوید آزادی غربی، دشمن قیامت و دنیای فانیست

حجاب عشق و معرفت مادر مادران مادر پرور بود

و امروز حرف از عشق زدن

حرف از آزادی اسلامی زدن

برای مردمان عصر حاضر شاید سخره ترین حرف هاست

ای مردی که از دیار مردان بپا خواستی

ما همه درد انتظار را با بودن تو التیام می بخشیم

ای کسانی که خود را سادات می نامید--سادات یک نشان دارند

و آن نشان اینست که نمی توانند ببینند که حجاب محو روزگار شده است

ای ایران ای کشور عزیز

به خاکت و به عشق و وفایت

به مولای عصر انتظارم

به شهیدان تکه پاره ات

به نشان پرچم مقدست

به عام و خاص به مردمانت قسم

به خلیج همیشه فارست به عشق آسمانت به کوه های سر به فلک کشیده ات

قسم به خدای محمد(ص)-که ما عشق کشورمان را

که عشق میهن پاکمان را

که عشق سرافراز تک تک مردمانت را

با هیچ چیز دیگر عوض نخواهیم کرد

و به شکرانه ی نعمت پروردگارم

به صراحت و با شجاعت به عشق ملت عزیزم

دولت آینده خود را با نام  دکتر محمود احمدی نژاد تزئین و گلباران می نمایم

و خدا را سپاس که تو حق هستی و الحق حق را گرامی میداری

و پیروز است جمهوری اسلامی ایران***

دسته ها : شماره معکوس!
چهارشنبه بیستم 3 1388

تا گل باران شدن ملت ایران

فقط 3 روز دیگر وقت باقی است

و پیروز است ملت سرافراز ایران***

دسته ها : شماره معکوس!
سه شنبه نوزدهم 3 1388

آخرین مناظره از سلسله مناظرات کاندیداهای ریاست جمهوری ، بین دکتر محسن رضایی و دکتر محمود احمدی نژاد انجام شد تا یک تجربه جدید از رقابت های انتخاباتی در نظام سیاسی ایران شکل بگیرد.

از آنجا که در مناظره های قبلی ، آن چه مطرح می شد ، عمدتاً از جنس اتهام زنی بود ، ذائقه بسیاری از مردم ، در انتظار یک کتک کاری سیاسی جدید بود تا مناظره ها ، پایانی اکشن داشته باشند اما رئیس دولت از یک سو و یک متخصص اقتصاد از سوی دیگر ، کوشیدند مسیر بحث را متوجه مسائل کارشناسی با محوریت اقتصاد کنند و با عدد و رقم با یکدیگر سخن بگویند ، هر چند که گهگاه ، تعریضاتی هم نسبت به یکدیگر داشتند.(جملات کاندیداها در این گزارش ، نقل به مضمون است.)

* در ابتدای مناظره ، احمدی نژاد از این که در مناظره قبلی ، برخی کاندیداها علیه فرد غائب سخن گفته اند ، انتقاد کرد و حق خود را برای پاسخگویی محفوظ داشت. وی همچنین به سی دی "90 سیاسی" اشاره کرد که در آن ، با تقطیع سخنانش ، به وی حملات تخریبی شده است.
وی همچنین به اطلاع رسانی درباره برنامه های تبلیغاتی خود در فردای روز مناظره پرداخت و گفت: ما فردا میهمان مردم مازندران در ساری خواهیم بود و عصر را نیز در اهواز خواهیم بود و به خواست خدا  چهارشنبه صبح در مسجد دانشگاه شریف حاضر خواهم شد.

* رضایی اعلام داشت که با رمز"یا زهرا یا زهرا یا زهرا " کاندیدا شده است و بدین ترتیب اشارتی کوتاه به سابقه جهادی خود در 8 سال دفاع مقدس کرد.

* در این مناظره ، احمدی نژاد پذیرفت که میزان تورم 25 درصد است و البته گفت رقم 14 درصدی که در مناظره قبلی اعلام کرده بود ، منظورش تورم نقطه به نقطه بوده است.
رضایی نیز پرداختن به تورم نقطه به نقطه را در قدرت خرید مردم بی اثر دانست و با اشاره به برخی اقلام ، از گوشت و تخم مرغ  گرفته تا میوه و افزایش شدید قیمت آنها در چهار سال گذشته ، گفت که این قیمت ها با همان تورم 25 درصدی همخوانی دارد نه با تورم 14 درصدی که گفته شد.

* در ابتدای مناظره ، احمدی نژاد به عنوان آغازگر بحث ، سوالاتی را از رضایی پرسید تا او را در وضعیت پاسخگویی قرار دهد اما رضایی ضمن پاسخ به سوالات وی ، گفت که برنامه هایش را قبلاً مطرح کرده و اکنون ترجیح می دهد در حضور رئیس دولت ، به نقد وضعیت کنونی مملکت و اوضاع اقتصادی آن بپردازد.
وی در بخشی از سخنانش نیز گفت که آقای احمدی نژاد می تواند جواب سوالاتش را در سایت من ببیند.

* در مناظره رضایی و احمدی نژاد ، طرفین به طور رفت و برگشتی به نقد برنامه های همدیگر و پاسخگویی به انتقادات مطرح شده پرداختند و برخلاف مناظره های قبلی ، تقریباً به همه سوالات همدیگر پاسخ دادند و البته ، تشخیص وارد یا ناوارد بودن توضیحات نیز با مردم  و کارشناسان امر!

* از جمله ایراداتی که احمدی نژاد بر رضایی وارد کرد این بود که شما با ساختارهای اداری کشور آشنایی ندارید چون به اندازه من تجربه ندارید.
از ایرادات رضایی به احمدی نژاد نیز این بود که شما خود را فوق تخصص همه چیز می دانید و هر که با نظرات شما موافق نباشد را می رانید و به همین دلیل یک تنهایی در اطراف شما به وجود آمده و نخبگان را از خود رانده اید.

* رضایی با زیرکی خاصی، ماجرای سیب زمینی را که در ماه های اخیر باعث چالش های سیاسی متعددی در کشور شده است را در قالب اقتصادی مطرح و ریشه یابی کرد.
وی گفت که دولت در اقدامی نسنجیده ، تعرفه شکر را کاهش داد، در نتیجه واردات شکر به طور بی رویه ای افزایش یافت ، با این اتفاق ، کارخانه های قند و شکر دچار تعطیلی و رکود شدند و بر اثر آن ، چغندر کاری نیز متوقف شد و از بین رفت و کشاورزان چغندر کار ، به کشت سیب زمینی روی آوردند و نتیجه نیز آن شد که سیب زمینی ها روی دست کشاورزان ماند و دولت ناگزیر به پرداخت هزینه جهت خرید و توزیع سیب زمینی ها شد. لذا می بینید که یک تصمیم غلط چه دامنه ای را تحت تأثیر قرار می دهد و کار به کجا می رسد.

* احمدی نژاد ، در اواخر بحث ، کوشید ابتکار عمل در مناظره را به دست بگیرد و رضایی را با پرسش های کوتاه ، سوال پیچ کند؛ رضایی ابتدا در این دام افتاد ولی فوراً متوجه ماجرا شد و وارد بازی احمدی نژاد نشد.

* احمدی نژاد ، وزرای دولت خود را تحصیل کرده که اکثراً دکترای واقعی دارند ، معرفی کرد. او بر واقعی بودن مدرک دکترای وزرای کنونی اش که در کابینه باقی مانده اند ، تاکید ویژه ای داشت.

* رضایی ، علیرغم  این که تاکید کردبا دروغ گو نامیدن افراد موافق نیست ، اما با ادبیاتی دیگر آمار رئیس جمهور را زیر سوال برد و آنها را آمار سازی نامید.

*رضایی برای اولین بار در ادبیات اقتصادی کشور در سطح عمومی ، "شاخص فلاکت" را مطرح کرد و گفت : شاخص فلاکت در سال 84 پائین بود و در فصل دوم 85 تا پائیز 87، فشار بر مردم افزایش پیدا کرد. شاخص فلاکت یعنی نرخ تورم + بیکاری.

وقتی ما می گوییم وضع خوب نیست، یعنی همین! تورم نقطه به نقطه مهم نیست، مهم وضع مردم است. مردم هم می دانند. نمی شود دولت صبح تا شب برود استانها. مدیر اجرایی استانی قدرت ندارد. مثلا برای یک جوی آب، دولت تصمیم باید بگیرد که این یک پروژه است یا نه!؟ اینکه در شان دولت نیست.

احمدی نژاد این اتهام را نپذیرفت.

*رضایی ، خودروهای تولید داخل را "بنجل" توصیف کرد.

*رضایی برای اولین بار در سطح رسانه ملی ، پرده از ماجرای گاز ترکمنستان برداشت و گفت: گاز ترکمنستان را 4 سنت می خریدیم، ولی الان به دلیل عدم پیش بینی مناسب، آن را 35 سنت می خریم.

* رضایی با انتقاد از برکناری های گسترده ، گفت که در دولت او ، بین سطوح کارشناسی و سیاسی ، تفاوت وجود خواهد داشت تا رئیس جمهور نتواند در سطوح کارشناسی مداخلات بی مورد کند.
احمدی نژاد این کار را غیر ممکن دانست و در مقابل رضایی پرسید چطور در همه دنیا ممکن شده ، ولی اینجا ممکن نباشد؟!

* احمدی نژاد، طرح های اقتصادی رضایی را زیر سوال برد و گفت که این ها فقط امور شکلی هستند و کاری از پیش نمی برند و باید برنامه داشت و محتوایی وارد شد.
رضایی هم گفت: شما بگویید طرح تحول اقتصادی که یک امر شکلی بود ، چه برنامه و محتوایی داشت که مطرح کردید.
وی همچنین گفت اگر مجلس طرح شما را تصویب می کرد ، معلوم نبود با تورم 60 درصد چه وضعیتی داشتیم.

* از نکات جالب مناظره که خنده معنی دار محسن رضایی را به دنبال داشت ، این بود که احمدی نژاد ، به اشتباه ، وی را "موسوی" خطاب کرد.

* در مناظره های قبلی ، کاندیدای غائبی که در غیابش حرفی زده شده است ، در اولین مناظره بعدی ، وقت اضافی پاسخگویی می گرفت اما این بار ، احمدی نژاد در این مناظره ، که آخرین مناظره هم بود ، از خود دفاع نکرد و گفت که وقت دفاع را برای خود محفوظ می دارد.

* پایان مناظره ، با رضایی بود ولی پس از اتمام سخنان او ، احمدی نژاد سخن گفت و لذا مجری به رضایی مجدداً اجازه صحبت داد.

* در مجموع ، مناظره ، در فضایی چالشی و کارشناسانه و البته با نقدهای صریح همراه بود و نسبت به همه مناظره های قبلی ، پخته تر و جا افتاده تر بود و هر دو کاندیدا تا اندازه زیادی ، اصول یک مناظره جدی را رعایت کردند.
اگر این مناظره با این شکل ، اولین مناظره می شد ، شاید روند مناظره ها به وضعیت نابهنجاری که بعضاً شاهد بودیم ، نمی رسید.

به هر حال ، همان طور که در ابتدای این نوشتار نیز آمد ، مناظره به این شکل ، یک تجربه جدید در نظام سیاسی ایران بود و جا دارد ، مسوولان رسانه ملی ، این روند را در باره مسائل جاری و سیاسی روز ، ادامه دهند و به چهار سال آینده موکول نکنند.

اینک مردم ایران ، با مشاهده مناظره همه کاندیداها ، حتماً با شناخت بهتری پای صندوق های رأی خواهند رفت تا مسیر حرکت کشور در فاصله سال های 1388 تا 1392 را تعیین کنند.منبع:

http://www.asriran.com

سه شنبه نوزدهم 3 1388

کمتر آمریکایی‌ پیدا می‌شود که به اندازه «گری سیک» به تحولات ایران و خاورمیانه توجه نشان بدهد و از آن درک عمیقی داشته باشد.
 او که در زمان ریاست جمهوری جرالد فورد، جیمی کارتر و رونالد ریگان، عضو شورای امنیت ملی آمریکا بوده، از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۸۱ میلادی مشاور امور ایران در کاخ سفید بود که در فاصله همین سال‌ها انقلاب اسلامی ایران و ماجرای تسخیر لانه جاسوسی رخ داد.
 او دارای درجه دکترای علوم سیاسی از دانشگاه کلمبیاست و هم‌اکنون در این دانشگاه تدریس می‌کند. گری‌سیک خاطرات خود را در ارتباط با انقلاب اسلامی و شکل‌گیری آن در کتابی تحت عنوان «همه چیز فرو می‌ریزد» گردآوری کرده است. در گفت‌وگوی اختصاصی «وطن امروز»، گری سیک به تشریح دیدگاه‌های خود درباره آینده روابط ایران و آمریکا در دوران ریاست جمهوری اوباما پرداخته است.

آقای سیک! به نظر شما گفت‌وگوی سطح بالا میان ایران و آمریکا قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران برگزار می‌شود؟

از مذاکره مستقیم میان تهران و واشنگتن استقبال می‌کنم اما معتقدم، مذاکرات اصلی باید پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران انجام شود. با این حال شاید پیش از انتخابات، مذاکراتی درباره گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران برگزار شود که می‌تواند مفید و موثر باشد. اما پس از انتخابات ریاست جمهوری، مذاکرات اصلی درباره همه مسائل شروع می‌شود. در عین حال باید خاطرنشان کنم که اگر ایرانیان در طول رقابت‌های انتخاباتی خصمانه رفتار کنند و بر مواضع پیشین خود تاکید داشته باشند، رئیس‌جمهور آمریکا به سختی می‌تواند رویکرد و رفتار متفاوتی در پیش گیرد و مذاکرات را پیش ببرد.

با این حال برای پاسخگویی به این سوال توجه به این نکته ضروری است که این روند یکطرفه نیست و این فقط رئیس‌جمهور آمریکا نیست که باید رفتار متفاوتی در قبال ایران در پیش گیرد بلکه ضروری است در ایران این بحث مطرح شود که مایلند چه نوع رابطه‌ای با آمریکا برقرار کنند چراکه اگر تهران انتظارات و علایق خود را شفاف بیان کند تصمیم‌گیری برای باراک اوباما نیز ساده‌تر می‌شود.

البته به نظر می‌رسد آقای اوباما اکنون که رئیس‌جمهور آمریکاست، متفاوت از شعارهایش تصمیم بگیرد.

‌رئیس‌جمهور آمریکا در طول رقابت‌های انتخاباتی خود در بیان اینکه آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است، شجاعت به خرج داد چرا که طرح چنین ایده‌ای در آمریکا متداول و مرسوم نیست؛ اینکه یک سیاستمدار آمریکایی چنین موضوعی را بیان کند اقدامی شجاعانه تلقی می‌شود از این رو امیدوارم برخی چهره‌های سیاسی نیز در ایران باشند که با چنین شجاعتی با صراحت درباره رابطه با آمریکا سخن بگویند.

با توجه به اینکه سیاست‌های کلان جمهوری اسلامی ایران را رهبری تعیین می‌کند بنابراین علت تاخیر تصمیم‌گیری تا نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران، در آمریکا چیست،مگر قرار است چه اتفاقی در انتخابات رخ دهد؟

شخصا معتقدم که آیت‌الله خامنه‌ای فرد دیکتاتوری نیست که همه سیاست‌های ایران را به تنهایی تعیین کند. مسلما وی مستقل تصمیم‌گیری نمی‌کند و پیش از اتخاذ تصمیم با سایر گروه‌ها و افراد مشورت می‌کند.
به علاوه، ریاست جمهوری و مجلس نیز در تصمیم‌گیری نقش دارند که مهم‌تر از همه ریاست جمهوری است. اگر قرار باشد مذاکراتی آغاز شود مطمئنا میان رهبران نیست بلکه در سطح وزرا برگزار می‌شود که آن هم بخشی از ریاست جمهوری است بنابراین انتخابات باید انجام شود تا روند و شرایط انجام مذاکره روشن شود.

در اینجا موضوع رویکرد سال‌های اخیر آمریکا در قبال ایران مطرح می‌شود. آیا اوباما به موضوع ایران در چارچوب 1+5 عمل خواهد کرد یا یک کانال به موازات آن برای ایجاد ارتباط و تعامل در نظر دارد؟

اوباما مطمئنا به همکاری با اروپا و دیگر متحدان آمریکا ادامه می‌دهد اما معتقدم مذاکرات مستقیم خواهد بود نه از طریق سایر کانال‌‌ها.
 به نظر من تعیین نماینده ویژه برای ایران یا فعالیت از طریق کشور میانجی ضروری نیست چراکه اوباما هدف خود را از مذاکره مستقیم بیان کرده بنابراین ممکن است از هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا یا شخص دیگری در وزارت خارجه یا نماینده‌ای ویژه بخواهد مذاکرات را هدایت کند که این موضوع به تاکتیک وی مربوط می‌شود ولی در واقع روش اوباما برای مذاکره و تعامل با ایران که موضوعی تاکتیکی است از اهمیت کمتری نسبت به تصمیم نهایی برای انجام مذاکره برخوردار است.

اوباما نسبت به نگرانی‌های اسرائیل چه تدبیری اندیشیده است؟ اسرائیل نگران مذاکره بدون پیش‌شرط تعلیق غنی‌سازی با ایران است. آنها در تلاشند تا این مذاکرات را به مذاکرات با پیش شرط تبدیل کنند. چرا برای آنها مساله پیش‌شرط تا این اندازه اهمیت دارد؟

نمی‌توانم از طرف اسرائیلی‌ها صحبت کنم اما همانطور که می‌دانید تاکید بر پیش شرط تعلیق غنی‌سازی اورانیوم، صرفا سیاست اسرائیل نبوده بلکه آمریکا نیز سال‌ها چنین موضعی را داشت و بارها تاکید کرد تا زمانی که ایران به درخواست‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد عمل نکند و آنها را به رسمیت نشناسد با تهران مذاکره نمی‌کند چرا که این احساس در آمریکا وجود دارد که در این شرایط هر نوع مذاکره با ایران، فعالیت هسته‌ای این کشور را تشدید می‌کند اما در همین شرایط اوباما برای گفت‌وگو با ایران و دیگر گروه‌هایی که با آمریکا اختلاف‌نظر دارند، اعلام آمادگی کرد زیرا وی بر این باور است که گفت‌وگو ابزاری موثر برای دستیابی به راه‌حل مشکلات است.

 البته اسرائیل نیز درباره تحولات هسته‌ای ایران نگرانی‌هایی دارد که از طریق مذاکره می‌توان صراحتا درباره برنامه هسته‌ای بحث و گفت‌وگو کرد و این امر می‌تواند به رفع برخی نگرانی‌های اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای ایران ختم شود.

موضوع تحریم در مناسبات دو کشور همواره مطرح بوده است بویژه زمانی که مناسبات شرایط نامساعدی داشته باشد. آمریکایی‌ها روی چه مدل‌هایی از تحریم در آینده حساب باز کرده‌اند؟ با توجه به بحران اقتصادی جهان آیا آمریکا به سراغ حوزه انرژی خواهد رفت و آیا جامعه جهانی در صورت اتخاذ چنین تصمیمی از سوی آمریکا با آن همراهی خواهد کرد؟

سخن گفتن درباره شکست مذاکرات در حالی که هنوز مذاکره‌ای شروع نشده اشتباه است. به علاوه ایران اکنون در موقعیت چانه‌زنی برای هدایت مذاکرات قرار دارد اما مساله مهم، وجود این دیدگاه در ایران و دیگر کشورهاست که آمریکا را تنها بازیگر تصمیم‌گیرنده نهایی می‌دانند که نتیجه نهایی را تعیین می‌کند در حالی که این تفکر صحیح نیست بلکه برعکس این ایران است که نقش محوری، تعیین‌کننده و نهایی دارد چرا که اگر تهران ایده مذاکره با آمریکا را رد کند دیگر مذاکراتی شکل نمی‌گیرد.

به علاوه ایرانی‌ها مایلند به آنها احترام گذارده شود و من با این موضوع موافقم. آمریکا هم به این نتیجه رسیده که باید با ایران مذاکره کند و در این باره اعلام آمادگی کرده اما این ایران است که باید مشخص کند آیا مایل به رابطه با آمریکاست یا خیر.

همانطور که به یاد دارید ایرانیان در طول 30 سال گذشته در هر تجمع و گردهمایی و حتی دانشجویان در دانشگاه تهران شعار مرگ بر آمریکا، سر می‌دهند که این سیاست خوب و مفیدی نیست چرا که این امر برای هر آمریکایی، تصمیم درباره در پیش گرفتن راه متفاوت را دشوار می‌کند.

برخی کارشناسان معتقدند اوباما گزینه نظامی علیه ایران را از روی میز خود حذف نکرده و احتمال دارد که در صورت عدم موفقیت مذاکرات این گزینه را به شکل جدی مطرح کند. نظر شما چیست و به نظر شما تبعات و پیامدهای یک جنگ نظامی علیه ایران چیست؟

بارها و در بسیاری از محافل گفته‌ام که اقدام نظامی علیه ایران موثر نیست ضمن اینکه حتی معتقدم احتمال حمله نظامی آمریکا به ایران هم وجود ندارد و فکر می‌کنم منطق این مساله این است که اگر فکر می‌کنند که می‌توانند این کار را با یک حمله هوایی سریع انجام دهند، خود را به بازی گرفته‌اند.

در چند ماه پایانی دولت جورج دبلیو بوش، بحث گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران مطرح شد که طبق گزارش‌ها بوش و کاندولیزا رایس هر دو با این طرح موافق بودند اما این طرح حدود یک ماه پیش متوقف شد. هدف آمریکا از این طرح چه بود و چرا متوقف شد؟

بحث گشایش دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران به دلیل اختلافات داخلی در آمریکا متوقف شد. در واقع به علت نگرانی از اینکه این موضوع به جای جان مک کین به نفع اوباما تمام شود و همچنین به علت فرصت کم باقی‌مانده پس از پایان انتخابات بود، با این حال امیدوارم اوباما بار دیگر این موضوع را مطرح کند.

رایس و ویلیام برنز، معاون وی هر دو هدف از چنین طرحی را تعامل و برقراری رابطه با مردم ایران عنوان کردند. چرا سیاستمداران آمریکایی به دنبال ارتباط برقرار کردن با مردم ایران هستند؛ آیا هدف آنها از این کار دنبال کردن الگوی نرم در اروپای شرقی و قفقاز است؟

سفارت هر کشوری مایل است امکان ارتباط مستقیم با دولت و ملت کشور میزبان را فراهم کند، آمریکا هم در طول 30 سال گذشته هیچگونه ارتباطی با ایران نداشته و اکنون زمان تغییر این شرایط فرا رسیده است بنابراین هدف از انجام این اقدام بدخواهانه نیست.

با توجه به جنگ 33 روزه اسرائیل علیه حزب الله و 22 روزه علیه مردم غزه، میزان قدرت منطقه‌ای ایران پس از این دو جنگ تضعیف شده یا تقویت شده است؟

احتمالا این اقدام «نفوذ» ایران، نه «قدرت» آن در منطقه، را افزایش داده زیرا این دو مقوله متفاوتند با این حال هنوز زود است درباره همه تاثیرات آن نتیجه گیری کرد.

آقای سیک! به عنوان آخرین سؤال؛ چرا اوباما افغانستان و پاکستان را جزو اولویت‌های سیاست خارجی خود قرار داده است؟

آمریکا درگیر جنگ است و هر دو کشور در معرض خطر انحطاط قرار دارند همچنین این خطر وجود دارد که زرادخانه هسته‌ای پاکستان مورد استفاده قرار گیرد؛ این یکی از خطرناک‌ترین موقعیت‌ها در جهان است و ضروری است در صدر دستور کار وی قرار گیرد.


منبع:
http://www.asriran.com

دسته ها : انتخابات
سه شنبه نوزدهم 3 1388

 

 

 

واقعا این روزها دشمن سعی در خدشه دار کردن انتخابات ایران را در راس کار دارد

 

به طور کلی دشمن در چنین مواقعی که بین انتخاب مردم شبهه ایجاد میشه-سعی به شبیخون یا حمله ناگهانی دارند

 

یک حیوان درنده مثل گرگ یک مرتبه حمله نمی کند! منتظر می ماند تا شکار مورد نظر خوب اغفال شود

 

در این لحظه گرگ تمام قوای خود را برای بدست آوردن شکار خود یکجا جمع می کند و حمله ی ناگهانی خود را آغاز می کند.

 

حال من به عنوان یک جوان ایرانی واقعا متاثر و ناراحت هستم به چند دلیل:

 

آیا الگوی ما ائمه ی اطهار هستند یا دشمنان ایشان؟!

 

آیا ما زهرای مطهر را خیر النساء العالمین نمیدانیم؟

 

آیا ما برای ظهور مهدی موعود (عج) دعا نمی کنیم؟

 

آیا ما برای قیامت خود توشه ای جز معرفت اسلام داریم؟!

 

چرا چنین می کنیم؟

 

چرا بعضی خواستار بیحجاب شدن و آزادی شیطانی را خواستارند؟

 

چرا بعضی حق را می بینند و آنرا انکار می کنند؟

 

چرا روز عاشورا را سالی یکبار بیاد می آورند؟!

 

چرا بجای اینکه از قرآن و نهج البلاغه ی امیر المومنان علی علیه السلام الگوی سیاستمداری بگیرند

 

از وقایع بی ربط الگو می گیرند؟

 

چرا میرزای شیرازی را یاد نمی کنند؟چرا سید حسن مدرس را یاد نمی کنند؟

چرا میرزا کوچک خان جنگلی را یاد نمی کنند؟

چرا مجری مناظره های کاندید ها فقط سوال کننده است بجای اینکه سوال کند و بین کاندید ها قضاوت بحق کند؟

چرا بعضی ضد بعضی هستند در حالی که به ظاهر می گویند مرگ بر اسراییل؟!

چرا دم از ریسمان الهی میزنند و به ناحق از چنگ زدن به ریسمان الهی پرهیز می کنند؟

 

مگر نه این است که ما پیامبر اسلام را رسول خدا می دانیم؟مگر نه این است که خداوند اطاعت از رسولش را واجب دانسته است؟

 

کجای این دنیا حق را می شود از نا حق تشخیص داد؟!

 

اگر شیعه هستیم پس چرا اینگونه؟

 

یاد آرید آن روزی را که عقیل برادر امیر الحق از او مال بیشتری خواست!

 

یاد آرید آن روزهایی که پدر شاه ملعون ایران، حجاب را یک فرهنگ غلط دانست!

 

چه کسی دوست دارد دشمنان در این سر زمین اسلامی آزادانه رفت و آمد کنند؟

 

چه کسی دوست دارد نگاه اسلامی به نگاه شیطانی تبدیل گردد؟

 

خدا را به حق مهدی زهرای مطهر قسمت می دهیم که ما انسان ها را لحظه ای بحال خود وا مگذار

 

که اگر چنین شود مفسدان فی الارض گسترش یابند

 

که اگر چنین شود حق را به ناحق نابود خواهند کرد

 

زمان ، زمان معاویه نیست--زمان، زمان جاهلیت نیست-زمان،زمان زنده بگور کردن دختران و پسران نیست

 

زمان،زمان شاهان و پادشاهان نیست-زمان،زمان انتخاب است

 

زمان،زمان اتحاد و همبستگی است

 

ما رهبر داریم***

 

خمینی عزیز رهبر تمام نسل هاست-همان گونه که علی (ع) الگوی تمام نسل هاست***

 

در زمان نبی حکم در موردی غیر قابل قبول بود و در زمان علی (ع) آن حکم واجب گردید

 

زمان خمینی کبیر(ره) جای خود و زمان حال جای خود

 

همسر پیغمبر نبی (ص)، علیه حضرت علی (ع) قیام کرد

 

اینگونه با امام بودن را به رخ ملت نکشید

 

مدام نگویید 8 سال دفاع مقدس

 

مدام نگویید امام چنین کرد امام چه گفت ؟

 

بگویید رهبر این زمان مقام معظم رهبری چه می گوید؟

 

بگویید درد مستضعفان چیست نه اینکه قیمت ها را به رخ یتیمان کشید

 

به حضرت مادر قسم که حق را می بینیم و گروهی اندک آنرا انکار می کنیم

 

بیایید قرآن را -خدا را حق بدانیم

 

می دانید چرا هر یک نظری دارد؟ چونکه از اسلام و قرآن فاصله داریم

 

ما انسان ها ذاتا" خدا پرستیم ولی خود را فراموش می کنیم که نتیجه نادیده گرفتن حق است*

 

به خدا قسم که خدا فرمود: ان الانسان لفی خسر...

 

اتحاد را فراموش نکنیم فراموش نکنیم که دشمنان اسلام و ایران بسان گرگ ها در کمینند

 

چه بگویم از آن زمانی که دیگر دیرست----حال که زنده ایم بیایید از هم حلالیت بخواهیم

 

بیایید بخاطر خدا از تفرقه-از دو دستگی و از نا حق پرستی بپرهیزیم

 

بیایید قسم یاد کنیم که ما الگویی همچون خانواده ی علی (ع) داریم*

 

انسان می داند که چه پیش فرستاده است***

 

وظیفه ی خود دانستم که سخنانی که در دل دارم را بر این دفتر جاری سازم

 

امر به معروف را دم زدن هنر نیست

هنر آنست که زیر شمشیر هم رود امر به معروف نهی از منکر را قلبا" هنر خود داند*

 

 

جوانانی رفتند و در وصیت خود اتحاد و اطاعت از رهبری را وصیت کردند

 

ولی کجایند تا ببینند بعضی، آنها را روز های آخر هفته یاد می کنند؟!

 

 

نمیدانم چرا اینقدر مال و ثروت دنیا به چشم بیشتر انسان ها زیباست که حق را در سرزمین گرم

نینوا زیر شمشیرهای تیز و برنده به راحتی سر می برند؟

 

زلزله ی بم را از یاد برده ایم که علیه حق به پا خواسته ایم!

 

ما حق را انتخاب می نماییم و کینه ها را از دل می زداییم

 

بیایید جمهوری اسلامی ایران را با انتخابات بدون ریا مقدس شماریم

 

و پیروز است جمهوری اسلامی ایران***

 

دسته ها : حرف حق
دوشنبه هجدهم 3 1388
X