دسته
دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 169614
تعداد نوشته ها : 330
تعداد نظرات : 258
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

به نام خدا

 

حرف های دل من:

 

افرادی هستند که در سن بلوغ ازدواج می کنند و زندگی سرشار از محبت و الطاف الهی را آغاز می کنند

افرادی بودند و هستند که در سن کمتر از 15 سال به درجه ی شهادت رسیدند

افرادی هستند و بودند که در سنین کمتر از پنج سال حافظ کل قرآن شدند و می شوند

نکته ی جالب اینجا می باشد که ما انسان ها تا به خدمت سربازی نرویم یا ازدواج نکنیم یا شغل پر درامد نداشته باشیم

هنوز بچه ای بیش نیستیم!

فرهنگ ما ایرانیان را شاهان و پادشاهان و استعمار گذشته پایمال کردند

انگلستان و دیگر کشور های استعمار گر علیه ملت ما به پا خواستند و مدام با ابزارالات مختلف بر مردم ایران تاختند و ایشان را بسان برده های دوران جاهلیت نظر کردند

دیگر زمان--زمان فرهنگ و بلوغ است

زمان-- زمان حقایق است

زمان--زمان توانستن است

ما می توانیم

ولی این گفته که پانزده ساله ها حق رای ندارند جمله ی ما می توانیم را ناقص می نماید و آن را به بعضی می توانیم تغییر می دهد!!!

اگر جنگ و جهاد یک تکلیف الهی است پس انتخابات هم جنگ و جهادی در مقابل دشمنان می باشد که یک حقیقت الهی است

انسان، انسان است و فرهنگ امروز باور داشتن انسان است

اگر ما دم از عشق خدا می زنیم پس چرا سن تکلیفی که خدا برای پسرها قرارداد نموده است را تغییر می دهیم؟

روح امام راحل(ره) قرین رحمت ایزدی باد که فرمود:

حسین فهمیده رهبر ماست***

آیا امام خمینی(ره) برای خواسته های جوان ها و نوجوان ها و مردم بی اعتنا بودند که امروز حرف های الگوی این نظام مقدس را نا دیده گرفته و پانزده ساله ها را حق نمی دهیم!!!؟؟؟
چرا باید حق رای دادن را از آنها سلب کنیم و انتخابشان را نادیده بگیریم؟

نظر من این است که بگذاریم آنها هم سهمی در این سرنوشت کشور عزیزشان داشته باشند***

ما می توانیم را، مقدس می شماریم و با هر رای، گریه و غم و زاری را در چشمان پلید کور دلان و دشمنان این مرز و بوم اسلامی -جاری می سازیم و الگوی توانستن را از سخنان الله منان و ائمه ی اطهار(سلام الله علیها) و امام راحل(ره)
 تفسیر می نماییم**

 

در آخر می گویم:

پانزده یا هجده سال مهم نیست

مهم توانستن است که ما می توانیم*


دسته ها : انتخابات
يکشنبه بیستم 2 1388

سن رای 18 ساله باقی ماند.

روز گذشته لایحه دو‌فوریتی دولت برای کاهش سن رای به 15 سال در دستور کار مجلس قرار گرفت و غلام‌حسین الهام سخنگوی دولت هم به عنوان نماینده دولت به مجلس آمده بود تا شخصا کار دفاع از این لایحه و ضرورت تصویب آن را عهده‌دار شود. اما دفاعیات الهام هم کارساز نشد و نهایتا مجلس با 171 رای مخالف از 239 نماینده حاضر با قاطعیت دو فوریت لایحه دولت را رد کرد و تکلیف این لایحه به پس از انتخابات موکول شد. از مجلس هفتم به این سو برای سومین بار است که لایحه کاهش سن رای به 15 سال در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، ولی از سوی نمایندگان رد می‌شود. در جلسه علنی دیروز هم فضای مخالفت با لایحه دولت به قدری بالا بود که نمایندگان مجلس با فریاد‌های دو دوی خود پیش از آن که الهام بخواهد در دفاع از دوفوریت لایحه کاهش سن رای‌دهندگان از 18 به 15سال پشت تریبون قرار بگیرد و اظهار نظر کند پیشاپیش رای نهایی خود را که همان عدم تصویب قاطعانه دو فوریت لایحه بود، اعلام کردند. به طوری که نمایندگان پیش از آن که الهام به عنوان نماینده دولت بخواهد صحبت کند چندین بار با فریاد‌های «دو دو» خود که نشانه مخالفتشان بود مانع از آن شدند که الهام بحث خود را آغاز کند و تکرار این روند باعث شد تا لاریجانی چندین بار از نمایندگان بخواهد تا به اصطلاح خودش اجازه دهند کلام الهام منعقد شود و بعد به اظهار نظر بپردازند. مخالفت گسترده نمایندگان با طرح مزبور، اما به صحن علنی ختم نشده و اعضای فراکسیون اکثریت هم صبح روز گذشته پیش از آغاز جلسه علنی در این باره جلسه‌ای را تشکیل دادند و مخالفت خود را با این لایحه ابراز کردند. هرچند که حامیان دولت در مجلس تمام تلاش خود را برای رای آوردن این لایحه به کار بردند‌. به طوری که مهدی کوچک زاده نماینده تهران به انتشار برگه‌هایی در صحن علنی اقدام کرد که در آن بخشی از بیانات مقام معظم رهبری را در اسفند86 درباره رای دهندگان مورد اشاره قرار داده بود‌. کوچک زاده قصد داشت با این شیوه نمایندگان را برای رای به این دوفوریت اقناع کند که با تذکر حسن ونایی روبه‌رو شد. حسن ونایی در تذکر خود به پخش این برگه‌ها از سوی یک نماینده اعتراض کرده بود. کوچک زاده هم در تذکر خود هم نسبت به این‌که نمایندگان مجلس در هنگام سخنان الهام با گفتن عدد 2 آرامش جلسه را به هم زده بودند، تذکر داد و همچنین با اشاره به تذکر صبح ونایی مبنی بر این‌که کاغذهایی در صحن مجلس از سوی یک نماینده پخش می‌شود، گفت: آنچه توزیع کردم با هزینه‌ شخصی بوده است.

لاریجانی در پاسخ به کوچک‌زاده گفت: برای توزیع اوراق در داخل مجلس، بحث مالکیت در آن ملاک نیست که از بودجه شخصی یا بودجه دولتی باشد، باید طبق ضوابط انجام شود. رییس مجلس گفت: البته تذکر شما در مورد آرامش جلسه تذکر به‌جایی است و نمایندگان مجلس باید اجازه دهند کلام ناطق منعقد شود و سپس نظر خود را ارائه کنند. با این حال این اقدامات مانع از آن نشد که مجلس هشتمی‌ها هم مثل هفتمی‌ها کاهش سن رای دهندگان را وتو کنند. استناد به این جمله امام (ره) که حسین فهمیده رهبر ماست در نشان دادن شعور و فهم 15 ساله‌ها شاید مهم‌ترین دلیل موافقان تصویب دو فوریت بود. علاوه بر این موافقان بر این باور بودند که با قائل شدن حق رای برای 15 ساله‌ها هم به مشارکت سیاسی کمک می‌شود و هم از آنجا که 15 ساله‌ها در دوران جنگ ایران و عراق حضور داشتند نباید بین نوجوانان آن روز و 15 ساله‌ای امروز فرق گذاشت. همچنین موافقان رسیدن به سن تکلیف که همان 15 سال است رامجوزی برای بلوغ اجتماعی و سیاسی نوجوانان ارزیابی می‌کردند. این در حالی بود که مخالفان معتقد بودند که نباید فضای دانش‌آموزی را درگیر مباحث سیاسی و انتخاباتی کرد و اگر 15 ساله‌ها به این حد از بلوغ رسیده باشند پس باید سن اشتغال به کار هم کاهش یابد. علاوه بر این که اگر موافقان معتقد بودند که چون چهل روز به انتخابات مانده باید این لایحه با فوریت بررسی شود، اما مخالفان بر این باور بودند که از فوریت نداشتن این لایحه کشور دچار خسران نمی شود که بخواهیم آن را با فوریت بررسی کنیم.

15‌ساله‌ها یادگار امامند

غلامحسین الهام، اما در توضیح این لایحه دو فوریتی گفت: سن 15 سال کامل از اموری است که از اول انقلاب با رویکرد امام (ره) و انقلاب شروع شده است و در واقع رای در این مبدا یادگار انقلاب اسلامی و امام (ره) است که این انقلاب را با رای 15 ساله‌ها در همه‌پرسی‌ روز جمهوری اسلامی و اولین انتخابات‌ها با آن شروع شد. وی افزود: از آن تاریخ منشا مشارکت سیاسی رای 15 سال تمام است، لذا اگر این موضوع را حذف کنیم رویکرد انقلاب را بر می‌گردانیم.

الهام با بیان این‌که جهت این لایحه سرمایه عظیم جوانان 15 سال به بالا هستند که خودشان در دفاع مقدس و عرصه‌های علمی و فن‌آوری و مراحل مختلف اجتماعی نشان دادند، گفت: امروز حدود 4‌میلیون جوان در این سن داریم و در عرصه‌های علمی مختلف برای کشور فعالیت کرده و مقام کسب کرده و با شور و نشاط در همه عرصه‌های اجتماعی، علمی و ‌ورزشی حضور دارند که اگر آنها را حذف کنیم احساس می‌کنند نظام جمهوری اسلامی ایران نسبت به توانایی‌ آنها کم شده است. سخنگوی دولت با تاکید بر این‌که دولت نمی‌خواهد از این مساله استفاده سیاسی کند، گفت: ما از قدرت به حق سیاسی آنها برای مشارکت در انتخابات دفاع می‌کنیم. وی اضافه کرد: این موضوع یک مساله‌ حقوقی هم دارد، زیرا سن تکلیف از همین سن شروع می‌شود، لذا مهجور کردن و حذف جوانانی که حق تکلیف پیدا کرده‌اند، نیازمند دلایل محکم است؛ ما در طول انتخابات مختلف و همچنین مجالس مختلف رای این جوانان را داشته‌ایم، ضمن این‌که ما این جوانان را در سخت‌ترین مسائل اجتماعی کشور صاحب تکلیف می‌دانیم، اما چرا در مسائل مهم سیاسی که ایجاد اهمیت و همچنین نشاط می‌کنند آنها را صاحب حق نشناسیم. وی افزود: لذا می‌خواهیم با طرح این لایحه و تصویب آن از عدد 18 صرف‌نظر کرده و به عدد 15 که عدد انقلاب است، برگردیم.

18 سالگی سن ورود به اجتماع

محمدحسین فرهنگی هم به عنوان مخالف اول دوفوریت این لایحه گفت: این بحث در مجلس هفتم هم دوبار مطرح شد و ما آن را پشت‌سر گذاشتیم و نمایندگان استدلال‌های مختلفی را بیان کردند.

وی با بیان این‌که سن بلوغ 15 سال است، افزود: استدلال ما برای مخالفت با این لایحه در جمع‌بندی منطق جوامع بشری است، اگر می‌گوییم سن تکلیف مبنای ورود به وظایف فردی است، زیرا این مساله فرق می‌کند با این‌که ما بخواهیم معتقد باشیم فردی که در مسائل فردی باید تصمیم‌گیری کند در مسائل اجتماعی هم صاحب‌نظر است. نماینده تبریز اضافه کرد: سن 18 سالگی سن ورود به مسائل اجتماعی است و در این سن است که مسائل اجتماعی برای جوانان مورد توجه قرار می‌گیرد. وی با تاکید بر این‌که ورود به سن تکلیف و مسوولیت‌های فردی با ورود به تصمیم‌گیری‌های مهم اجتماعی متفاوت است، گفت: لذا سن رشد فردی مقدم بر سن اجتماعی است، به همین دلیل است که در قانون استخدام، سن فرد نباید کمتر از 18 سال باشد و اگر بخواهیم سن 15 سال را سن بلوغ در نظر بگیریم پس دختران هم که در سن 9 سالگی به بلوغ می‌رسند، باید بتوانند از همان سال رای دهند.

رییس‌جمهور با رای 15 ساله‌ها انتخاب شد

همچنین حسن کامران در موافقت با دو فوریت این لایحه گفت: ما نمایندگان مجلس هفتم، با رای 15 ساله‌ها وارد مجلس شدیم، رییس‌جمهور کشورمان هم با رای 15 ساله‌ها انتخاب شد.

نماینده اصفهان گفت: امروز امنیت محلات کشور به دست جوانان بسیجی زیر 15 سال تامین می‌شود و این افتخار برای انقلاب اسلامی ما است که چنین فرزندانی داریم. لاریجانی در این هنگام به وی تذکر داد که باید در مورد فوریت مساله صحبت کند و توضیح در مورد اصل لایحه ندهد. کامران در پاسخ به لاریجانی با بیان این‌که بنده پاسخ مخالف را می‌دهم، گفت: ای کاش شما هم به مخالف این تذکر را می‌دادید، این در حالی است که چهل روز به انتخابات مانده آیا می‌توان یک لایحه را با یک فوریت یا به صورت عادی در این مدت باقیمانده تصویب کرد، بنابراین باید به صورت دو فوریتی مطرح می‌شد.

امامحمدرضا خباز به عنوان مخالف دوم دو فوریت این لایحه گفت: ‌اگر قرار باشد نسبت به طرح یا لایحه و دو فوریت آن رای دهیم، در صورتی خواهد بود که آن مساله نظام را دچار لطمه می‌کند و ضایعاتی برای کشور به وجود می‌آورد، بنابراین در اینجا این سوال مطرح است که چه خدشه و لطمه‌ای به نظام وارد می‌شود که دوستان در این شرایط حساس که چشم دنیا به انتخابات ما است، چنین لایحه دو فوریتی آوردند. وی افزود: ما نمی‌توانیم تافته جدابافته‌ای از دیگر کشورها باشیم، در تحقیقی که از میان 26 الی 27 کشور مهم دنیا انجام شده، به غیر از دو کشور که سن رای‌دهندگانشان 16 سال بوده، بقیه کشورها سن رای‌دهندگان‌شان از 18 سال تا 21 سال بوده است، بنابراین هرچقدر سن رای‌دهندگان بالاتر باشد، مقبولیت آرا را نشان می‌دهد.

بنا بر این گزارش، بهروز جعفری نیز به عنوان موافق دوم با دو فوریت لایحه گفت: آیا ما در 30 سال گذشته از کشورهای بیگانه تبعیت می‌کردیم؟ آیا ما برای وضع قوانین خود باید به کشورهای خارجی توجه کنیم یا این‌که خودمان الگوی آنها باشیم؟

وی ادامه داد: مگر در این سال‌ها کشور با رای همین 15 ساله‌ها اداره نشده است؟ ضمن آنکه اگر مجلس هفتم آن را رد کرده، باید گفت که مجلس هفتم با مجلس هشتم متفاوت است و ما روز به روز باید تفکر نو،‌ ابزار نو و دیدگاه جدید داشته باشیم.

منابع:

www.donya-e-eqtesad.com

 

دسته ها : انتخابات
يکشنبه بیستم 2 1388

دسته ها : انتخابات
يکشنبه بیستم 2 1388

خانم زهرا مصطفوی، فرزند امام خمینی(ره) خبر منتشره امروز در برخی از رسانه‌ها، مبنی بر دیدار جمعیت زنان جمهوری اسلامی با میرحسین موسوی ـ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دهم که در فرهنگستان هنر برگزار شد ـ را ناقص دانست و جزییات منتشره از سوی سایت حامی دولت را تأیید کرد.

وی گفت: این نشست که قرار بود پیرامون مسائل روز و مباحث انتخاباتی برگزار شود، به طرح یک پرسش جدی از موسوی درباره نهضت آزادی منجر شد که موسوی پس از شنیدن آن، بلافاصله از خبرنگاران و عکاسان خواست جلسه را ترک کنند و به آنان تأکید کرد این بخش از سؤال پرسش کننده در گزارش‌های خبری حذف شود.

بعدازظهر یکشنبه، زهرا مصطفوی، فرزند امام خمینی (ره) و دبیر کل جمعیت زنان جمهوری اسلامی، در این نشست در سخنانی خطاب به موسوی، با بیان اینکه از شما خاطره هشت سال دفاع مقدس در یاد و ذهنمان باقی مانده گفت:‌ شما یک مقلد واقعی امام راحل و فردی بودید که در زمان جنگ و محاصره، توانمند برخورد کرده و معیشت مردم را به خوبی اداره کردید که این ویژگی مثبت شما در خاطره همه ما مانده است.

وی با اشاره به  نشست‌های متعدد جمعیت زنان گفت:‌ در جلسات متعدد به این نتیجه رسیدیم که به دلیل سکوت مطلق شما در این سال‌ها و اینکه چیز جدیدی از شما نشنیده‌ایم و همان خاطره همچنان برای ما باقی مانده است، برای همین، بنا را بر آن گذاشتیم که به اصول و ارزش‌های انقلاب پایبند هستید و مبنای شما، مبنای انقلاب اسلامی و همه وجود شما برگرفته از انقلاب است، بنابراین این امور باعث شد از شما حمایت کنیم و مطمئن هستیم که به همان آرمان‌ها پایبند هستید.

خانم مصطفوی در این دیدار با بیان اینکه باید بتوان تعادل را به گونه‌ای حفظ کرد که زمان اصولگرایی، اصلاح‌طلب و زمان اصلاح‌طلبی، اصولگرا باشیم، اظهار داشت: نمونه این سخن من، آقای کروبی است که در مجلس ششم، وقتی افراطیون کار را دست گرفته بودند در همه لحظات چه در قدرت حضور داشت و چه بیرون از آن بود، از اصول و ارزش‌ها کناره‌گیری نکرد و حمایت ما از شما دلیل بر این نیست که نقاط قوت دیگران را فراموش کرده‌ایم.

نکته‌ای که اما وی بر آن تأکید کرده، پرسشی بود که او از موسوی درباره اظهارات اخیرش نسبت به نهضت آزادی این گونه پرسیده بود: «زمانی در سخنانتان درباره نهضت آزادی اعلام کردید که با آنها اختلاف نظر دارید و پس از آن فرمودید که با آنها روابط دوستانه دارید که این دوستی تا امروز ادامه پیدا کرده است و زمانی نیز گفتید که ما وقتی با افرادی اختلاف نظر داریم، قرار بر این نیست که آنها را کنار بگذاریم، حال پرسش من این است که چگونه می‌توانیم افرادی را که با آنها اختلاف نظر داریم، در مناصب اجرایی به کار گرفته و به آنها مسئولیت بسپاریم؟»

بنا بر اظهارات خانم مصطفوی، در این لحظه بود که میرحسین موسوی از خبرنگاران و عکاسان خواست تا این جلسه را ترک کنند که در نتیجه، خبرنگاران تنها چند دقیقه در این نشست حضور داشتند و ادامه این جلسه بدون حضور خبرنگاران برگزار شد و در پایان این جلسه بیست دقیقه‌ای نیز موسوی از خبرنگاران خواست تا بخش پایانی سخنان زهرا مصطفوی را منتشر نکنند.

گفتنی است، وی جمعیت زنان جمهوری اسلامی را همچون دیگر گروه‌ها و جریانات معتقد به اصول انقلاب و آرمان‌های امام و شهدا، به خطوط قرمز نظام درباره گروهک‌های مسأله‌دار و مطرود حضرت امام(ره) دارای اعتقاد راسخ دانسته و گفته است که در مورد تصمیم خود در حمایت از میرحسین موسوی در انتخابات دهم ریاست جمهوری تجدید نظر خواهد کرد.

منبع:

سایت تابناک

 

دسته ها : انتخابات
يکشنبه بیستم 2 1388
در آغاز برنامه یک مدیریت کارآمد، با کفایت و پُرنشاط باید سر کار باشد تا بتواند سازه‏هاى این برنامه را مستحکم و استوار کند و پایه‏هاى این برنامه را به‏طور عمیق و محکم پى‏ریزى کند. اهمیت این انتخابات در این است که ملت ایران مى‏خواهد مدیرى را انتخاب کند که بتواند موانع اجراى برنامه را از سر راه ملت ایران بردارد؛ مثل بولدوزرى که موانع را برمى‏دارد تا جاده‏یى را صاف کند.
یک انسان قوى، با کفایت، داراى نشاط و شادابى و شوق به کار و احساس مسئولیت خواهد توانست حرکت بیست ساله به سمت چشم‏انداز را - که امسال این شروع انجام مى‏گیرد - با قوت و قدرت آغاز کند. مدیرى که ملت ایران در انتخابات برخواهد گزید، شروع‏کننده است؛ در واقع وارد کننده‏ى کشور در یک دوره‏ى جدید و در یک حرکت تازه به سمت همان چیزهایى است که ملت ایران به آن احتیاج دارد. در طول سالهاى گذشته، از بعد از جنگ تا امروز، کارهاى فراوانى در این کشور انجام شده؛ هر کس انکار کند، بى‏انصافى کرده است. ساخت زیربناهاى کشور، کارهاى عمرانى فراوان، پیشرفت‏هاى علمى و فناورى؛ بنابراین در همه‏ى زمینه‏ها کار شده است.
آنچه امروز مهم است، این است که همه‏ى بناهاى رفیعى که در طول این مدت به‏وجود آمده و ساخته شده است، تأثیر خود را در واقعِ زندگى مردم نشان دهد؛ آب عظیمى که پشت این سد متراکم شده و به‏وجود آمده است، به مزرعه‏ى زندگى مردم راه پیدا کند و نتایج این تلاش‏ها سر سفره‏ى مردم و در زندگى آنها دیده شود؛ این کار بزرگى است؛ این برداشتن موانع از سر راه را مى‏طلبد. تعیین مدیریت قدرتمند و توانایى به این ترتیب، جزو کارهاى امسال ملت ایران است.
نکته‏ى بعدى در این زمینه این است که رئیس‏جمهور جایگاه بسیار والایى دارد؛ توانایى و اختیارات فراوانى از لحاظ قانونى متوجه رئیس‏جمهورى است؛ بودجه‏ى کشور در اختیار رئیس‏جمهور است؛ مدیران کشور در سطوح مختلف در اختیار رئیس‏جمهور هستند؛ بنابراین تعیین رئیس‏جمهور، یعنى تعیین مدیرى که بتواند ثروت عظیم مردم را که در بودجه و امکانات و مدیریت‏هاى کشور متبلور است، به نحوى در سرتاسر آفاق این ملت گسترش دهد تا نیازهاى مردم با این ثروت عظیم برآورده شود. ملت و کشور ما بر اثر تلاش دولتهاى چند سال گذشته، ثروت متراکمى از امکانات به‏دست آورده است. مدیریت‏هاى آینده باید بتوانند این ثروت را افزایش دهند و آن را در زندگى مردم بگسترانند و با فساد به معناى واقعى کلمه مبارزه کنند. اگر ما ملت ایران این توفیق را پیدا کنیم که رخنه‏هاى فساد را در این مجموعه‏ى عظیم ببندیم، آن وقت معلوم خواهد شد که دستاوردهاى انقلاب براى این مردم چقدر شیرین و گواراست و چگونه مى‏تواند پاسخگوى نیازهاى مردم باشد. انتخابات آینده به این دلایلى که گفتم، بسیار مهم است.
مردم بایستى هوشمندانه و آگاهانه انتخاب کنند و در میان نامزدهاى گوناگون، کسى را که احساس مى‏کنند به این معیارها نزدیک است، برگزینند؛ این یک کار بزرگ است و کار شما مردم است. مردم باید با چشم باز در این صحنه‏ى مهم حاضر شوند و ان‏شاءاللَّه خداى متعال کمک کند و دلهاى مردم را هدایت کند تا فرد با کفایت، شجاع، با اخلاص، داراى روح مردمى، شاداب و با نشاط، مؤمن به هدفها و ارزشهاى انقلاب، مؤمن به مردم، مؤمن به نیروى مردم و معتقد به حق مردم را انتخاب کنند؛ این مهمترین بخش مشارکت عمومى مردم در امسال است. در همه چیز مشارکت عمومى مهم است، و این از جمله‏ى کلیدى‏ترین است.
از همین حالا به فکر روز بیست‏وهفتم خرداد - که روز انتخابات است - باشید و از الان جستجو و تفحص خودتان را آغاز کنید. البته نامزدها هنوز به‏طور رسمى به ملت معرفى نشده‏اند، ولى در زمان قانونىِ خود معرفى خواهند شد. هر کس در اقصى‏نقاط کشور این حق را دارد که به سهم خود در این انتخابات بزرگ شرکت کند. کسى که در اقصى‏نقاط این کشور زندگى مى‏کند، حق او با کسى که در مرکز کشور زندگى مى‏کند، یکى است؛ لذا هر کسى حق دارد. از اجتماع این اشخاص و افراد، رأى سهمگین و اراده‏ى مستحکم و عزم راسخ این ملت بروز خواهد کرد و شکل خواهد گرفت؛ و این همان چیزى است که براى ایجاد زمینه‏ى مساعد براى آبادى کشور و براى دفع دشمنان مى‏تواند مؤثر باشد.

فرازی از بیانات مقام معظم رهبری در صحن رضوی 1/1/1384

برگرفته از سایت فجر

 

دسته ها : انتخابات
شنبه نوزدهم 2 1388
X